Fot. Getty Images

Páez widziany w klubie ze striptizem

Autor: Hubert Anuszkiewicz Dodano: 27.03.2024 13:16 / Ostatnia aktualizacja: 27.03.2024 13:17

Młody talent Chelsea, Kendry Páez liczy na to, że uda mu się uniknąć konsekwencji, po tym jak koledzy z kadry zabrali go do klubu ze striptizem w Nowym Jorku. Szesnastolatek wraz z Gonzalo Platą i Robertem Arboledą zostali nagrani w nocnym klubie w piątek, tuż przed przegranym, niedzielnym meczem z Włochami. Najprawdopodobniej klub z Londynu zostawi sprawę w rękach federacji Ekwadoru oraz Independiente del Valle, czyli zespołu w którym będzie grał, dopóki nie ukończy 18 roku życia. Wydaje się, że w przypadku Páeza skończy się to wyłącznie na reprymendzie, jednak z dużym prawdopodobieństwem starsi zawodnicy zostaną surowo ukarani.


Według doniesień ekwadorskiej prasy był to ich pomysł, żeby się udać do klubu. Z tego względu mogą zostać usunięci z kadry narodowej. Wobec Kendriego podnosi się argument o naiwności, wynikającej z wieku, ale też presji narzucanej przez starszych kolegów. W przeciwieństwie do Platy i Arboledy, młody zawodnik nie został nagrany z pieniędzmi, czy alkoholem. Otoczenie Páeza liczy, że będzie to dla niego cenna nauczka na przyszłość, oraz jest rozczarowane brakiem przykładu ze strony starszych zawodników.

 

— Widać ewidentnie na nagranym wideo, że chłopak nie czuje się komfortowo. Popełnił błąd, ale w głównej mierze wynikało to z zaufania do starszych graczy.

 

W USA picie alkoholu i uczęszczanie do klubów ze striptizem jest legalne od 21 roku życia. Pomimo tego nie ma żadnych podstaw, że Páez mógł kłamać na temat swojego wieku. Ekwadorska Federacja (FEF) odniosła się do sprawy w poniższych oświadczeniu:

 

,,Biorąc pod uwagę powszechnie znane fakty, FEF stwierdza, co następuje: Delegacja miała czas wolny w piątek, 22 marca od godziny 14:00 do 20:30 zgodnie z harmonogramem, którego w pełni przestrzegano. Nie zmienia to jednak faktu, że przedstawione zachowanie było sprzeczne z wartościami, które bronimy i promujemy jako instytucja. W najbliższym czasie będzie to przedmiotem dalszych analiz. Chcemy tym samym potwierdzić nasze zaangażowanie w to co się dzieje w ekwadorskiej piłce."

Źródło: Matt Law

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close