Skrót: Chelsea 4:2 Leicester City

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 17.03.2024 16:19 / Ostatnia aktualizacja: 17.03.2024 16:19

Wczesne niedzielne popołudnie okazało się niezwykle emocjonujące i jednocześnie szczęśliwe dla piłkarzy i kibiców Chelsea. The Blues pokonali Leiciester City 4:2 i dzięki temu awansowali do półfinału FA Cup.

Podopieczni Mauricio Pochettino szybko objęli prowadzenie, bowiem już w 13. minucie na listę strzelców wpisał się Marc Cucurella. Hiszpan wykorzystał podanie od Nicolasa Jacksona, który z łatwością ograł rywala w polu karnym. Tuż przed przewą wynik podwyższył Cole Palmer, któremu asystował Raheem Sterling. We wcześniejszych minutach 29-latek zmarnował dwie bardzo dobre okazje, w tym nie wykorzystał rzutu karnego.

Po przerwie Lisy wróciły do gry, a pomógł im w tym Axel Disasi, który w 51. minucie popełnił poważny błąd i skierował piłkę do swojej bramki. 10 minut później goście doprowadzili do wyrównania, a Roberta Sáncheza kapitalnym uderzeniem pokonał Stephy Mavididi.

W 73. minucie czerwoną kartką ukarany został Callum Doyle, który sfaulował wbiegającego w pole karne Nicolasa Jacksona. Do przewinienia doszło tuż przed szesnastką. Po tej sytuacji grająca w przewadze Chelsea miała miażdżącą przewagę nad rywalami, ale zwycięstwo zapewniła sobie dopiero w doliczonym czasie gry. Najpierw po kapitalnym zagraniu od Cole'a Palmera na listę strzelców wpisał się rezerwowy Carney Chukwuemeka, a kilka minut później w jego ślady poszedł również rezerwowy Noni Madueke. Anglik ograł kilku rywali, po czym kapitalnym uderzeniem z dystansu pokonał Jakuba Stolarczyka. Po chwili sędzia zakończył spotkanie i piłkarze Chelsea mogli świętować awans do półfinału FA Cup.

Chelsea 4:2 Leicester City – skrót: