Skrót: Chelsea 3:2 Leeds United

Autor: Mateusz Kluba Dodano: 29.02.2024 00:27 / Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 00:27

Po porażce z Liverpoolem w finale Carabao Cup, Chelsea przystąpiła do walki o ćwierćfinał Pucharu Anglii. Rywalem w środowym meczu było Leeds United. Dzięki bramce w końcówce spotkania, The Blues awansowali, zwyciężając 3:2.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla Niebieskich, gdyż już w 8. minucie goście objęli prowadzenie po błędnym wyprowadzeniu piłki. Dwa ciosy od Nicolasa Jacksona i Mychajło Mudryka pozwoliły zejść na przerwę z prowadzeniem 2:1. Druga połowa była bardzo słaba w wykonaniu gospodarzy, przez co Pawie nie dość, że wyrównały, to niemal objęły prowadzenie. Dla gości dublet ustrzelił Mateo Joseph. Już w doliczonym czasie gry, bardzo dobre podanie Enzo Fernandeza jeszcze lepszym przyjęciem kierunkowym wykorzystał Conor Gallagher, a The Blues cieszyli się z awansu.

Chelsea 3:2 Leeds United - skrót: