
Pochettino: Chilwell może grać na różnych pozycjach
Dodano: 15.09.2023 12:33 / Ostatnia aktualizacja: 15.09.2023 12:33Na początku tego sezonu bardzo dobrą formę prezentuje Ben Chilwell. Anglik bardzo często angażuje się w akcje ofensywne i stwarza zagrożenie pod bramką przeciwnika.
W kadrze Chelsea wielu zawodników zmaga się z urazami, co wymusza na Mauricio Pochettino podejmowanie trudnych decyzji taktycznych i kadrowych. Nietrudno zauważyć, że bardzo ważną rolę w składzie pełni Ben Cilwell, który teoretycznie jest ustawiony na lewej obronie, ale w praktyce większość czasu spędza na połowie rywali.
– Cały sztab jest zawiedzony, gdy tracimy zawodników z powodu kontuzji. Oczywiście, odbija się to na całym zespole, ale musimy to zaakceptować i dostosować się – przyznał Mauricio Pochettino.
– Musimy znaleźć rozwiązania uwzględniające grę poszczególnych piłkarzy na różnych pozycjach, aby uzyskać optymalną równowagę. Ben jest bocznym obrońcą, który może pomagać drużynie grając na innej pozycji.
– W czterech meczach stworzył więcej okazji niż jakikolwiek inny zawodnik. W zeszłym tygodniu grał dla reprezentacji i również zagrał na podobnej pozycji – dodał menedżer Chelsea.
- Źródło: Chelsea FC
Najnowsze atykuły

OFICJALNIE: Madueke w Arsenalu
18.07.2025 20:18
Boehly: Chłopcy pokazali, że trzeba się z nimi liczyć
16.07.2025 19:08
The Telegraph: Jak sukces w Klubowych Mistrzostwach Świata wpłynie na przyszłość Chelsea?
16.07.2025 17:27
OFICJALNIE: Petrović w Bournemouth
16.07.2025 15:29
Colwill: Nikt w nas nie wierzył, wobec czego chcieliśmy wszystkim utrzeć nosa
16.07.2025 08:32
João Pedro: Nigdy by mi się nie udało tego osiągnąć, gdyby nie mama
15.07.2025 13:26
Gusto: Jesteśmy kimś więcej niż kolegami z zespołu
15.07.2025 13:01
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
Prawda jest elastyczny ale nie ma co z nim przesadzać...
Nie rozumiem zmiany pozycji. Jest LO i niech tak będzie. Zagrać na 4 z tyłu i gramy nominalnymi pozycjami i z DP i może obrona zacznie tworzyć monolit.
Może grać na różnych pozycjach, ale najlepiej żeby trzymał się swojej nominalnej czyli LO, ale to nie ja jestem tu trenerem po prostu lepie według mnie żeby Benek grał LO a ktoś z dwójki Sterling/Mudryk na LS