Fot. Chelsea FC

Evening Standard: Benoît Badiashile może wrócić do gry dopiero za cztery miesiące

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 22.05.2023 18:30 / Ostatnia aktualizacja: 22.05.2023 18:30

Benoît Badiashile może mówić o sporym pechu. Nizaar Kinsella poinformował, że Francuz może pauzować przez cztery miesiące z powodu kontuzji, której nabawił się niedawno na treningu, przez co nie będzie mógł grać w pierwszej fazie przyszłego sezonu. Ten fakt może okazać się szansą dla Levi'ego Colwilla.


Benoît Badiashile doznał niedawno urazu pachwiny, a dzisiaj miał przejść operację. Oczekuje się, że do treningów z pełnym obciążeniem wróci za około cztery miesiące, co oznacza, że zabraknie go w pierwszych tygodniach nowego sezonu. Może to stanowić problem dla Mauricio Pochettino, który uważał 22-latka za kluczowego do wdrożenia swoich metod i filozofii w drużynie.


Kontuzja Francuza może oznaczać szansę dla Levi'ego Colwilla. Nie było jasne, czy dwaj gracze o tym samym profilu mogą egzystować razem w kadrze bez europejskich pucharów w kalendarzu, ale odejście Anglika teraz jest jeszcze mniej realne.


Levi Colwill wzbudził zainteresowanie takich klubów jak Manchester City, Liverpool czy Brighton, ale nie wydaje się, by Mauricio Pochettino pozwolił mu odejść.


Chelsea nie uwzględniła Badiashile'a w kadrze na fazę pucharową Ligi Mistrzów. W ostatnich miesiącach sprowadzony z AS Monaco obrońca przegrywał rywalizację z Trevohem Chalobahem i Wesley'em Fofaną, ponieważ Frank Lampard w pierwszej kolejności dawał szansę piłkarzom, którzy grali w europejskich pucharach. Mimo to, Badiashile ma bardzo wysokie notowania na Stamford Bridge i postrzega się go jako kluczowego zawodnika w przyszłości.

Źródło: "London Evening Standard"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Lucjan
komentarzy: 131
22.05.2023 23:07

"ponieważ Frank Lampard w pierwszej kolejności dawał szansę piłkarzom, którzy grali w europejskich pucharach" bardzo kreatywny synonim do "lubi stawiać na rodaków"

CFCrules
komentarzy: 723
22.05.2023 20:47

Trzeba coś zrobić ze sztabem medycznym bo nieważne kogo nakupujemy i jaki przyjdzie trener, jak połowa składu będzie kontuzjowana przez cały sezon to nikt tu nic nie ugra.

eGzid
komentarzy: 819
22.05.2023 22:45

Bardziej sztab odpowiedzialny Za przygotowanie fizyczne

CFCrules
komentarzy: 723
23.05.2023 00:20

Tak, tak, miałem to dodać ale już poszedł komentarz. Racja.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close