Fot. własne

The Telegraph: Mauricio Pochettino przystąpi do pracy w Chelsea niezwłocznie po podpisaniu kontraktu

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 15.05.2023 20:17 / Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 20:17

Mauricio Pochettino podpisze kontrakt z Chelsea w najbliższych dniach. Argentyńczyk nie może doczekać się rozpoczęcia pracy w nowym klubie. Gdy tylko podpisze kontrakt, natychmiast przystąpi do swoich nowych zadań.


Mauricio Pochettino przyleci w tym tygodniu do Londynu z Barcelony, by podpisać trzyletni kontrakt z Chelsea.


Argentyńczyk nie rozmawiał jeszcze z Frankiem Lampardem o sytuacji jaką ma zastać przejmując drużynę. Lampard z chęcią przekaże Argentyńczykowi swoje uwagi, jeśli ten się z nim skontaktuje.


Mauricio Pochettino po podpisaniu kontraktu niezwłocznie zacznie planowanie okresu przygotowawczego do następnego sezonu i będzie prowadził szczegółowe rozmowy o kadrze Chelsea.


Latem Chelsea skupi się na sprzedaży niepotrzebnych piłkarzy i zmniejszeniu kadry, choć może dokonać także dwóch lub trzech kluczowych transferów, w tym nowego bramkarza.


Mauricio Pochettino uważa, że nadszedł właściwy moment na objęcie Chelsea i jest podekscytowany nadchodzącym wyzwaniem. Argentyńczyk był niechętny by objąć Chelsea po zwolnieniu Thomasa Tuchela (londyński klub skontaktował się z nim przed zatrudnieniem Grahama Pottera) również dlatego, że wówczas klub nie miał jeszcze działu odpowiedzialnego za transfery. Teraz Argentyńczyka przekonała obecność Laurence'a Stewarta, o którym słyszał dobre opinie.


Mauricio Pochettino wypytywał klub tak samo, jak klub wypytywał jego. Argentyńczyk podkreślał zapotrzebowanie na piłkarzy sprawdzonych w Premier League, bramkostrzelnego napastnika i uszczuplenie kadry. Pochettino chce też zatrzymać Masona Mounta.


Plan jest taki, by Pochettino współpracował z Frankiem Lampardem oraz innymi decyzyjnymi osobami od momentu podpisania kontraktu do końca sezonu.


Kilku starszych piłkarzy Chelsea jest podekscytowanych przybyciem Mauricio Pochettino. Wśród części zawodników panuje przekonanie, że 51-latek jest odpowiednim kandydatem do objęcia drużyny.

Źródło: "The Telegraph", CBS Sports

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

lololo
komentarzy: 407
17.05.2023 09:46

W klubie zostanie najprawdopodobniej 2 napastników. Lukaku ( chyba że Bayer wymienić się na Mane) oraz Broja bo mam nadzieję że dobrze wróci po kontuzji oraz Zawodnicy jako fałszywe 9 jak Kai. Więc nie za bardzo widzę tu miejsce oraz możliwość ściągnięcia kogoś ciekawego.

Lucjan
komentarzy: 119
17.05.2023 13:54

Wieść gminna niesie, że będzie jeszcze Nkunku.

Maki321
komentarzy: 359
16.05.2023 15:59

Nie ma wiele dobrych napastników na rynku a do tego nie gramy w lidze Mistrzów, to powoduje że nie bedziemy mieli dobrego napastnika. Ja bym widział ramosa Kane i dalej opcji nie widzę

eGzid
komentarzy: 812
16.05.2023 06:00

Bravissimo. Bramkostzelny napastnik? Lakaka welcome to

Chelsea ?
komentarzy: 1708
15.05.2023 21:06

No jestem ciekawy jaki to napastnik tu przyjdzie

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close