Fot. Chelsea FC

The Athletic: Malik Mothersille poważnie rozważa odejście z Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 02.05.2023 09:24 / Ostatnia aktualizacja: 02.05.2023 09:24

Chelsea może stracić kolejnego utalentowanego nastolatka. The Athletic informuje, że Malik Mothersille, którego kontrakt wygasa w przyszłym miesiącu, poważnie rozważa opuszczenie Stamford Bridge i podjęcie się nowego wyzwania.


W grudniu Chelsea rozpoczęła rozmowy z 19-latkiem ws. przedłużenia kontraktu. Stronom nie udało się jednak osiągnąć porozumienia i wydaje się, że szanse na to są iluzoryczne.


Od czasu występu w meczu z Fulham w Premier League 2 w styczniu, Malik Mothersille rozegrał zaledwie 153 minuty, choć nie doskwierają mu problemy zdrowotne. Zamiast niego, trener drużyny do lat 21 Mark Robinson, stawia na pozyskanego za 1,6 miliona funtów z Charlton Masona Burstowa.


W bieżącym sezonie Burstow strzelił 11 bramek w 29 spotkaniach. Mothersille, który był najlepszym strzelcem drużyny U18 w ubiegłym sezonie, ma tylko trzy trafienia mniej, mimo, iż spędził na boisku znacznie mniej czasu.


Młody napastnik udowodnił już, że drzemie w nim duży potencjał. Na początku sezonu wpisywał się na listę strzelców w meczach Chelsea U21 z Leyton Orient i Peterborough w Papa Johns Trophy. Z kolei w grudniu został zabrany przez Grahama Pottera na obu treningowy do Abu Zabi. W towarzyskim meczu z Aston Villą pełnił rolę rezerwowego.


Chelsea chce zatrzymać Malika Mothersille na kolejne lata, ale ten obawia się, że w zachodnim Londynie nie będzie miał odpowiednich warunków do rozwoju. The Blues sprowadzili w ostatnich miesiącach Davida Datro Fofanę z Molde, który zdobył już dwie bramki na poziomie U21, a także Jimmy'ego-Jaya Morgana z Southampton i Dujuana Richardsa z Phoenix All-Stars.


Kluby z Anglii i Niemiec mają świadomość, że latem Mothersille może być dostępny za darmo, dlatego uważnie obserwują jego sytuację.


Sytuacja Malika Mothersille jest bardzo podobna do sytuacji Jude'a Soonsupa-Bella. Anglik był poirytowany małą liczbą szans, dlatego odrzucił propozycję przedłużenia kontraktu z Chelsea i związał się z Tottenhamem, w barwach którego strzelił już dwie bramki na poziomie U21.

Źródło: The Athletic

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close