Fot. Chelsea FC

Pulisic: Robię wszystko, by jak najrzadziej łapać kontuzje

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 27.03.2023 18:01 / Ostatnia aktualizacja: 27.03.2023 18:01

Rozwój Christiana Pulisica wstrzymywany jest przez kontuzje. Amerykanin często miewa problemy zdrowotne, które wykluczają go z gry, ale jak zapewnił, robi wszystko, by móc jak najwięcej grać.


Christian Pulisic jest niezwykle utalentowanym piłkarzem, ale nie zawsze może prezentować pełnię swoich możliwości, gdyż uniemożliwiają mu to problemy zdrowotne.


– Ostatnia kontuzja wiele mnie nauczyła. Poprzednie zresztą też. Myślę, że część z moich najlepszych chwil miała miejsce tuż po powrocie z długotrwałych kontuzji. Zawsze znajdą się ludzie, którzy powiedzą, że cały czas jesteś kontuzjowany. Przez ostatni rok byłem wyjątkowy zdrowy, wyjątkowo dostępny – zauważył Christian Pulisic.


– Miałem niekiedy drobne kontuzje, przez które wypadałem z gry na tydzień czy jakoś tak. Miałem pecha, ponieważ doznałem kilku poważniejszych kontuzji, ale niestety jest to część tego sportu. Robię wszystko, by jak najrzadziej łapać urazu i móc jak najwięcej grać.


Christian Pulisic jest uniwersalnym piłkarzem, gdyż może grać w zasadzie na wszystkich pozycjach w ataku.


– Myślę, że pokazałem już, że potrafię grać na kilku pozycjach w ataku. Najlepiej czuję się chyba wtedy, gdy jestem ustawiony za napastnikiem lub gdy jestem na lewej stronie i mam trochę swobody, dzięki czemu mogę schodzić do środka i pomagać drużynie w zdobywaniu bramek.


– Zdecydowanie czuję się silniejszy, gdy mogę zejść do środka na prawą stopę. Drybling to moja kolejna mocna strona. Tak więc moja optymalna pozycja to obszar za napastnikiem lub po lewej stronie – dodał Amerykanin.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Adamo
komentarzy: 216
29.03.2023 20:16

....włącznie z tym że grasz na pół gwizdka.

Midnite
komentarzy: 666
28.03.2023 16:21

Chłopak gdyby trafił w 2019 do Kloppa to byłby jednym z najlepszych w lidze. Ale trafił do Chelsea, gdzie nikt do dzisiaj nie wie, jakim systemem właściwie ma grać ta drużyna.

Trunek
komentarzy: 475
28.03.2023 09:56

... dlatego kiedy grasz w podstawowej 11 nie ma z Ciebie żadnego pożytku...

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close