Fot. Chelsea FC

Zakaria: Jestem przekonany, że niebawem stworzymy bardzo dobry zespół

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 04.03.2023 08:27 / Ostatnia aktualizacja: 06.03.2023 09:12

W ostatnim czasie Chelsea przeżywa trudne chwile, notuje bardzo słabe wyniki, ale Denis Zakaria nie traci pozytywnego nastawienia. Szwajcar jest przekonany, że niebawem jego drużyna poprawi swoją formę i będzie trudnym dla rywali przeciwnikiem.


Wypożyczony z Juventusu pomocnik wrócił niedawno do gry po kontuzji. Jak przyznał, czas absencji nie był dla niego łatwy.


– To była naprawdę frustrująca kontuzja, ponieważ czułem się bardzo dobrze. Kontuzje są jednak częścią życia i będę musiał ciężko pracować, żeby wrócić i pomagać zespołowi – przyznał Denis Zakaria w wywiadzie udzielonym przed dzisiejszym meczem z Leeds United.


W ostatnich tygodniach Chelsea boryka się z bardzo słabą formą, ale Denis Zakaria zapewnia, że wszystkim zależy na jak najszybszej zmianie tego stanu rzeczy.


– To dla nas trudne. Ciężko pracujemy, by zmienić tę sytuację, ale jak na razie coś nie działa po naszej stronie. Z pewnością wszyscy chcemy jak najszybszych efektów, ale to tak nie działa. Jestem jednak pewny, że niebawem wszystko się zmieni, bo robimy wszystko, by tak było.


– Kiedy jest ciężko, źle się dzieje i nie masz szczęścia, trudno jest tak naprawdę powiedzieć, w czym tkwi problem, ale myślę, że musimy po prostu dalej pracować. O to właśnie chodzi, byśmy jak najlepiej pracowali i musimy zrobić to już w następnym meczu. Wiem, że stać nas na pokazanie dobrych rzeczy.


W styczniu Chelsea była bardzo aktywna na rynku transferowym i pozyskała wielu obiecujących zawodników. Denis Zakaria jest przekonany, że nowi zawodnicy szybko pokażą swoją jakość.


– To niesamowici piłkarze. Pojawiło się u nas wiele nowych twarzy i wszyscy są naprawdę dobrzy, utalentowani. Ważne jest także to, byśmy się nawzajem poznali, wszyscy musimy trochę popracować i stworzyć jeden zespół. Czasami może to być trudne.


– Na razie nie jest dobrze, ale czuję, że z czasem stworzymy naprawdę dobrą drużynę i trudno będzie nas pokonać. Jest wielu ludzi, którzy uczą się grać razem więc zajmie nam to trochę czasu, ale jestem przekonany, że wyjdzie z tego dobry zespół. Wspólnie osiągniemy wiele fajnych rzeczy.


– Każdy mecz jest teraz dla nas wielkim meczem. Bardzo się cieszę, że zagramy teraz z Leeds, chcemy wygrać i zrobimy wszystko, by tak się stało. Musimy wygrać ten ważny mecz. Wiemy, że w Premier League musisz być skoncentrowany w każdej minucie meczu. Nie ma łatwych meczów więc cały czas musisz grać na swoim najwyższym poziomie, aby wygrywać. Mecz z Southampton był tego najlepszym przykładem. Wiemy, że teraz zmierzymy się z naprawdę dobrym zespołem. Nie możemy zagrać na 85 czy 95 procent, musimy zagrać na 100 procent w każdej minucie. Jesteśmy na to gotowi – zapewnił pomocnik Chelsea.

Źródło: Chelsea FC

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Bartiii94
komentarzy: 6
04.03.2023 11:05

To w innych meczach gracie na 30%,40%,55%,70%,80%,85% a dopiero dziś zagracie na 100%? ?

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close