Fot. własne

AS: Niejasne okoliczności transferu Marcosa Alonso do Barcelony. FIFA zbada sprawę

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 17.02.2023 08:07 / Ostatnia aktualizacja: 17.02.2023 08:07

Latem Marcos Alonso przeniósł się z Chelsea do Barcelony na zasadzie wolnego transferu. Przynajmniej taką wersję podał hiszpański klub podczas rejestracji zawodnika. Okazuje się jednak, że mogło być inaczej, a całą sprawą już zainteresowała się FIFA.


"AS" twierdzi, że podczas transferu Marcosa Alonso Barcelona mogła dopuścić się oszustwa. Przynajmniej tak twierdzi AD Unión Adarve, pierwszy klub lewego obrońcy.


Oficjalna wersja jest taka, że Marcos Alonso rozwiązał kontrakt z Chelsea, po czym trafił do Barcelony na zasadzie wolnego transferu. Należy jednak pamiętać, że w tym samym okresie na Stamford Bridge trafił Pierre-Emerick Aubameyang, za którego The Blues zapłacili Katalończykom 12 milionów euro.


Adarve uważa, że była to de facto ta sama transakcja, a wartość Gabończyka została zaniżona. Jeśli Marcos Alonso byłby formalnie włączony w ten transfer, to Adarve byłoby uprawnione do pewnej sumy pieniędzy w ramach mechanizmu solidarności.


Całą sprawą ma zająć się teraz FIFA. Chelsea może pomóc Barcelonie w jej wyjaśnieniu.

Źródło: "AS" za Sport Witness

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close