Fot. własne

The Telegraph: Problemy techniczne mogły sprawić, że wypożyczenie Ziyecha do PSG nie doszło do skutku

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 01.02.2023 17:00 / Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 17:00

Wczoraj miał miejsce ostatni dzień zimowego okna transferowego. Chelsea była niezwykle aktywna, po wielu godzinach negocjacji pozyskała Enzo Fernándeza z Benfiki. Szeregi londyńskiego klubu miał opuścić z kolei Hakim Ziyech, którego chciało wypożyczyć PSG, ale mimo, iż wszystkie strony były zainteresowane takim rozwiązaniem, nie doszło ono do skutku.


Chelsea twierdzi, że głównym problemem w rozmowach z PSG były usterki techniczne. Hakim Ziyech miał trafić do PSG na zasadzie półrocznego wypożyczenia, ale niezbędna dokumentacja została sporządzona zbyt późno.


Francuskie media twierdzą, że Chelsea trzykrotnie wysłała niewłaściwe dokumenty, a przede wszystkim nienależycie przyłożyła się do tej sprawy, gdyż skupiła się na rozmowach z Benfikcą ws. Enzo Fernándeza. Londyńczycy mieli wysłać najpierw kopię umowy pożyczki. PSG odesłało ją z powrotem z prośbą o podpisanie jej, co zostało uczynione. Chelsea wysłała podpisany dokument drogą e-mail i była przekonana, że wiadomość dotarła do Paryża w odpowiednim czasie.


Tak się jednak nie stało. Z powodów technicznych wiadomość nie dotarła do paryskiego klubu. Przedstawiciele PSG zwrócili się z prośbą o ponowne przesłanie umowy. Chelsea uczyniła to dokładnie o godzinie 23.00, czyli zbyt późno, by możliwe było dopełnienie pozostałych formalności.


PSG złożyło odwołanie do francuskiej komisji LFP, ale zostało ono odrzucone na środowej rozprawie w środowy poranek. Hakim Ziyech został poinformowany, że nie ma możliwości przeniesienia się do PSG. Źródła będące blisko klubu twierdzą, że Marokańczyk był bardzo zdenerwowany z powodu niedopatrzenia swojego klubu.


Chelsea kategorycznie odrzuca zarzuty, że trzykrotnie przesłała nieprawidłowe dokumenty lub zaniedbała tę sprawę z powodu rozmów ws. Enzo Fernándeza.

Źródło: "The Telegraph"

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

eGzid
komentarzy: 836
01.02.2023 21:20

Z tej grupy zawodników zakupionych za Lamparda, transfer Ziyecha jest dla mnie największym rozczarowaniem. Głównie ze względu na to jakie oczekiwania miałem. Nie wyszło nic, nie było tych magicznych asyst, zaangażowania.

Mimo wszystko ostatni okres miał względnie udany.

Kosa
komentarzy: 125
01.02.2023 17:31

Dziwna sytuacja i gdyby dotyczyło to kogoś innego, to faktycznie można by było współczuć zawodnikowi. Ziyech natomiast przez prawie cały swój pobyt zrobił tyle negatywnego wrażenia, że trudno wykrzesać w jego kierunku jakąkolwiek empatię. Za lata braku zaangażowania na boisku, otrzymał brak zaangażowania ze strony klubu w kontekście jego przenosin. Głupio wyszło, to wypożyczenie pewnie opłaciłoby się wszystkim stronom, ale jeżeli zajęcie się jego sprawą miałoby w jakikolwiek sposób skomplikować nam kwestię dopinania transferu Enzo, to tutaj nawet nie ma o czym mówić. Dobro klubu najważniejsze.

CFCrules
komentarzy: 726
01.02.2023 17:11

Szkoda Ziyecha w tej sytuacji, był już gotowy na transfer a tu zonk. Teraz może być sfrustrowany u nas. Zobaczymy jak się będzie zachowywał i jak często Potter będzie na niego stawiał.

Hajsmaster
komentarzy: 298
01.02.2023 20:20

Większość jego kariery u nas to leniwa postawa i humory. Także nie szkoda mi go jakoś szczególnie bo nigdy nie miał niebieskiego serca a takich zawodników potrzebujemy.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close