Skrót: Manchester City 4:0 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 08.01.2023 21:07 / Ostatnia aktualizacja: 08.01.2023 21:08

Manchester City bez większego trudu pokonał Chelsea aż 4:0 w meczu III rundy FA Cup. Podopieczni Pepa Guardioli całkowicie zdominowali rywali z Londynu.

Wynik w 23. minucie otworzył Riyad Mahrez, który oddał znakomity strzał z rzutu wolnego. Kilka minut później stan meczu podwyższył Álvarez, który wykorzystał rzut karny podyktowany po zagraniu ręką Kaia Havertza. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się także Phil Foden po szybkiej akcji całego zespołu.

W drugiej połowie The Citizens w pełni kontrolowali przebieg spotkania i nie dopuszczali do zagrożenia pod własną bramką. Wynik spotkania w 84. minucie ustalił Riayd Mahrez, który wykorzystał rzut karny podyktowany po przewinieniu Kalidou Koulibaly'ego.

Manchester City 4:0 Chelsea – skrót: