Skrót: Chelsea 2:1 Dinamo Zagrzeb

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 03.11.2022 04:39 / Ostatnia aktualizacja: 03.11.2022 04:39

W środowy wieczór Chelsea pokonała Dinamo Zagrzeb 2:1 w 6. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Dzięki tej wygranej The Blues przypieczętowali awans do fazy pucharowej z pierwszego miejsca grupy E.

Po siedmiu minutach gry Dinamo Zagrzeb nieoczekiwanie wyszło na prowadzenie. Piłkę do bramki Chelsea strzałem głową z najbliższej odległości skierował Bruno Petković. The Blues szybko opanowali sytuację, zdominowali rywali i już w 18. minucie doprowadzili do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Raheem Sterling. Kilkanaście minut później drużyna Grahama Pottera wyszła na prowadzenie po bramce debiutanta Denisa Zakarii. Szwajcar dał prowadzenie swojej drużynie uderzeniem ze skraju pola karnego. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie.

Chelsea 2:1 Dinamo Zagrzeb – skrót: