
Van Basten: Ziyech powinien grać regularnie
Dodano: 07.10.2022 10:43 / Ostatnia aktualizacja: 07.10.2022 10:43Marco van Basten zachęca Hakima Ziyecha do opuszczenia szeregów Chelsea. Holender twierdzi, że sytuacja pomocnika w klubie ze Stamford Bridge źle wpływa na całą piłkę nożną.
Hakim Ziyech zaliczył w tym sezonie zaledwie dwa występy w Premier League, a w ostatnich dwóch meczach Graham Potter posadził Marokańczyka na ławce rezerwowych. Van Basten uważa, że Ziyech powinien naciskać na odejście z Chelsea w styczniu, aby ratować swoją karierę.
– Zbliża się kolejne okno transferowe. To smutne, to wstyd. Ziyech to świetny piłkarz. Musimy kogoś takiego oglądać na boisku. Oglądamy mecze w telewizji dla takich zawodników. Dla takich piłkarzy przychodzimy na stadion. To wielka strata dla całego futbolu, że Hakim siedzi na ławce. Jeśli tacy zawodnicy nie dostają minut, to nie jest dobre dla piłki nożnej.
Van Basten skrytykował również liczebność składu Chelsea. Holender uważą, że zawodnicy tacy jak Ziyech marnują się, a mogliby grać regularnie gdzie indziej.
– Powinna istnieć zasada, że kluby mają określoną liczbę zawodników. Chelsea ma za dużo piłkarzy, a to sprawia, że piłka nożna jest mniej interesująca. Gracz taki jak Ziyech mógłby grać w innym klubie regularnie i jego występy cieszyłyby kibiców.
– Wkrótce pojawią się kadry liczące 35 zawodników, z których pięciu lub sześciu nigdy nie będzie grało. Mogliby się wyróżniać w innych klubach. Wszystkie rozgrywki powinny być zredukowane do 18 drużyn, a co za tym idzie mielibyśmy mniej spotkań. Wtedy nie mógłbyś użyć więcej niż, powiedzmy, 26 zawodników w trakcie sezonu.
– Jest to możliwe, weźmy jako przykład Real Madryt. Mają w kadrze 18-20 piłkarzy, którzy grają regularnie. Jest to możliwe do zrealizowania.
- Źródło: Ziggo Sport za Metro
Najnowsze atykuły

BBC: Abramowicz opowie o kulisach sprzedaży Chelsea w książce!
23.04.2025 13:15
OFICJALNIE: Ted Curd przedłużył kontrakt z Chelsea
22.04.2025 18:57
GiveMeSport: Mychajło Mudryk przeszedł test ,,wykrywaczem kłamstw"
22.04.2025 15:49
The Telegraph: Czy Chelsea jest w stanie coś zrobić z brakiem doświadczonych graczy?
22.04.2025 10:04
BBC: Chelsea może "wykupić się" z obowiązku wykupu Jadona Sancho
21.04.2025 19:35
Colwill: To było oblicze Chelsea, które musimy pokazywać w każdym meczu
21.04.2025 17:22
Pedro Neto: Każdemu zdarzają się gorsze chwile, ale cały czas trzeba robić swoje
21.04.2025 08:06
Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.
Tak tylko że on jak dostanie ofertę to i tak woli siedzieć na ławce bo dużo mu płacą a jak by mógł grać to i tak nie wiele daje nawet pulisic daje więcej nawet niż on