Premier League 2: Chelsea U-23 wywalczyła utrzymanie w Division One!

Autor: Piotr Różalski Dodano: 08.05.2022 21:32 / Ostatnia aktualizacja: 08.05.2022 21:38

Niedzielne popołudnie w centrum treningowym Cobham przebiegało bardzo nerwowo w szeregach rezerw Chelsea. Zespół dowodzony przez Andrew Myersa pokonał jednak Tottenham, zapewniając sobie utrzymanie w najwyższej dywizji Premier League 2 w końcowej fazie meczu.

Ten dzień zapisał się w historii Akademii jako jeden z najważniejszych. Piłkarze musieli udźwignąć wielką presję i wywalczyć zwycięstwo w ostatniej kolejce rozgrywek. Inny rezultat skutkowałby degradacją do Division Two.

Pierwsza połowa była całkiem wyrównana. Oba zespoły stworzyły sobie po parę dogodnych okazji. Groźniejsi byli jednak goście. W jednej z akcji Malang Sarr, ściągnięty specjalnie z zespołu Thomasa Tuchela na to spotkanie, wykonał kluczowy blok przy strzale jednego z zawodników Kogutów, zapobiegając utracie bramki.

Podczas gdy w pierwszej odsłonie Chelsea starała się skupić przede wszystkim na defensywie, to w drugiej już ruszyła do częstszych ataków. Pierwsze trafienie zanotowała jednak ekipa Wayne'a Burnetta. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Kion Etete.

Po pewnym czasie Myers dokonał zmian, aby spróbować odmienić losy spotkania. Wprowadzenie na plac gry Lewisa Halla oraz Diona Rankine'a okazało się strzałem w dziesiątkę. To właśnie ten duet wypracował akcję na 1:1. Hall zagrał crossową piłkę w kierunku Rankine'a, który w efekcie umieścił futbolówkę do pustej bramki. To była 82. minuta.

Euforia wybuchła sześć minut później. Choć The Spurs starali się kraść jak najwięcej czasu, gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie. Do zapewnienia trzech punktów przyczynił się debiutujący w meczu Mason Burstow, po którego strzale golkiper rywala sparował piłkę w taki sposób, że Joe Haigh - trzeci zmiennik - mógł ją skutecznie dobić i umieścić w świetle bramki.

Siedem zwycięstw, siedem remisów i 12 porażek to bilans w tegorocznych rozgrywkach Premier League 2 uzyskany przez rezerwy The Blues. Do drugiej dywizji spadły dwa zespoły - Leeds United oraz Derby County. Mistrzem ligi został Manchester City, z sześciopunktową przewagą nad West Hamem United. Londyńczycy ukończyli kampanię na 12. pozycji.

Warto wspomnieć, że oprócz Malanga Sarra w pierwszej jedenastce Chelsea U-23 znalazł się także Trevoh Chalobah, który w pierwszej połowie grał na środku obrony, a później został przesunięty do linii pomocy. Z trybun zmagania obserwował też między innymi Thomas Tuchel ze swoimi asystentami.

Mason Mount, Reece James, Timo Werner, Kai Havertz, John Terry i Claude Makélélé także śledzili zmagania prosto z miejsca akcji.

Chelsea U-23 2:1 Tottenham U-23
Rankine 82', Haigh 88' - Etete 57'

Chelsea (3-4-3): Lucas Bergstrom; Trevoh Chalobah, Bashir Humphreys (c), Malang Sarr; Dylan Williams (Lewis Hall 62'), Xavier Simons (Dion Rankine 62'), Charlie Webster, Brodi Hughes; Thierno Ballo (Joe Haigh 65'), Harvey Vale, Mason Burstow.
Niewykorzystane zmiany: Ted Sharman-Lowe, Jayden Wareham.