Skrót: Lille OSC 1:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 17.03.2022 04:38 / Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 04:38

W rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Chelsea pokonała Lille 2:1. Dwumecz zakończył się wynikiem 4:1 na korzyść drużyny z zachodniego Londynu

W pierwszej połowie zawodnicy Lille prezentowali się z bardzo dobrej strony, byli aktywni i odważnie pracowali nad odrabianiem strat. W 38. minucie Les Dogues wyszli na prowadzenie. Rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Jorginho we własnym polu karnym, wykorzystał Burak Yılmaz. Tuż przed przerwą The Blues zdołali doprowadzić do wyrównania. Jorginho kapitalnie zagrał w pole karne do Christiana Pulisica, a ten ze stoickim spokojem technicznym uderzeniem skierował piłkę do bramki. Po chwili pierwsza połowa dobiegła końca.

W drugiej części spotkania gra nadal była wyrównana, ale to Chelsea zdołała zdobyć bramkę. W 71. minucie rezerwowy Mason Mount podał na długi słupek do Césara Azpilicuety, a ten pokonał bramkarza rywali strzałem z najbliższej odległości. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. The Blues pokonali Lille 2:1, zaś w dwumeczu 4:1.

Lille OSC 1:2 Chelsea – skrót: