Skrót: Luton Town 2:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 03.03.2022 04:36 / Ostatnia aktualizacja: 03.03.2022 04:36

W meczu V rundy FA Cup Chelsea pokonała Luton Town 3:2 i awansowała do kolejnej fazy, choć drużyna z Championship sprawiła The Blues jest nieoczekiwanie dużo problemów.

Pierwsza bramka padła już w drugiej minucie gry. Zawodnicy Luton Town, niesieni dopingiem swoich kibiców, objęli prowadzenie. Luke Berry bardzo dobrze dośrodkował z rzutu rożnego, zaś strzałem głową na długi słupek popisał się Reece Burke. Kepa Arrizabalaga nie zdołał zatrzymać tego uderzenia, które przed wpadnięciem do bramki odbiło się dodatkowo od słupka.

Chelsea miała problemy z ambitnie grającymi rywalami, ale z czasem udało jej się przejąć inicjatywę. Efektem tego był wyrównujący gol. Po przechwycie w środku pola piłka trafiła pod nogi Timo Wernera, który zagrał przed polem karnym do Saúla Ñígueza, a ten technicznym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

Gdy wydawało się, że The Blues opanowali sytuację, gracze Luton Town zaimponowali po raz kolejny. W 40. minucie wyprowadzili bezbłędny kontratak, w sytuacji sam na sam z Kepą znalazł się Harry Cornick, który zachował zimną krew i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Do końca pierwszej części spotkani wynik już się nie zmienił.

W drugiej połowie The Blues nie odpuszczali. W 68. minucie doszło do wyrównania. Na listę strzelców wpisał się Timo Werner, który wykorzystał dobre podanie od Rubena Loftusa-Cheeka. Dziesięć minut później Niemiec po raz kolejny wystąpił w jednej z głównych ról, gdy asystował przy trafieniu Romelu Lukaku. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Chelsea pokonała Luton Town 3:2.

Luton Town 2:3 Chelsea – skrót: