×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 894.

Kluby z Premier League chcą dochodzenia ws. transferu Christensena

Autor: Dodano: 19.11.2018 20:52 / Ostatnia aktualizacja: 19.11.2018 23:39

Rywale Chelsea chcą aby Premier League zbadała złamanie zasad przez Chelsea, podczas procesu sprowadzania środkowego obrońcy Andreasa Christensena.

 

W zeszłym tygodniu pojawił się raport, który zgodnie z dokumentami uzyskanymi przez Football Leaks donosi, że Chelsea zatrudniła ojca Christensena, Stena, jako skauta w tym samym dniu w którym podpisano kontrakt z zawodnikiem z Danii w 2012 roku po wykupie z Brondby. Domniemane kopie umów konsultacyjnych Chelsea, opublikowane przez Politiken, stanowią, że Sten rozpoczął pracę w londyńskim klubie 1 lipca 2012 r., W tym samym dniu co jego syn i otrzymywał 11400 funtów miesięcznie plus VAT przez cztery lata - łącznie 656640 funtów - podczas gdy nadal pracował dla Brondby jako trener bramkarzy.

 

Wypłaty dla rodzin młodych graczy są zabronione, Everton i Liverpool zostali ukarani grzywną przez Premier League, a w ostatnich latach zakazali kontraktowania zawodników przed osiemnastymi urodzinami. Według informacji "The Telegraph" więcej, niż jeden klub Premier League chce, aby Chelsea była właściwie nadzorowana w związku z oskarżeniami, które mogą prowadzić do zakazu sprowadzania młodych graczy.

 

Zarząd Premier League odmówił komentarza w tej konkretnej sprawie, ale powiedział: „Jeśli otrzymamy jakiekolwiek potwierdzone materiały, które sugerują, że nasze zasady mogły zostać naruszone lub jeśli nie ujawniono istotnych informacji, zbadamy sprawę i będziemy mieć do tego udokumentowane podstawy. Te procesy są poufne i nie komentujemy ich publicznie, chyba że jest coś istotnego do powiedzenia".

 

Manchesterowi City również postawiono zarzuty. Chelsea płaciła ojcu Christensena, a dokumenty z Football Leaks twierdzą, że mistrzowie Premier League byli gotowi złamać zasady i sprowadzić go. W dokumencie City zatytułowanym "Finansowe podsumowanie naborów młodzieży" uwzględniono koszty sprowadzenia Christensena o wartości 430000 funtów oraz dodatkową notatkę: "230000 funtów dla rodziny". Chelsea i City są jednymi z pięciu klubów Premier League działających pod groźbą zakazu transferu FIFA w związku z zakupami graczy z zagranicy poniżej 18. roku życia.

 

Niedługo okaże się, czy podwójny zakaz transferów, dotyczący starszych i młodych graczy, zacznie obowiązywać klub ze Stamford Bridge.

Źródło: Telegraph

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close