Koronacja odłożona! Fantastyczna gra, gol w ostatniej minucie i zwycięstwo piłkarzy Tuchela w meczu na szczycie. Manchester City 1:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 08.05.2021 20:24 / Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 19:01

W hitowym meczu 35. kolejki Premier League Chelsea pokonała  Manchesterem City 2:1. Spotkanie na Etihad Stadium było bardzo wyrównane. Po pierwszej połowie na prowadzeniu byli The Citizens po trafieniu Sterlinga, ale po zmianie stron The Blues najpierw doprowadzili do wyrównania po bramce Ziyecha, a w doliczonym czasie gry szalę zwycięstwa na rzecz londyńczyków przechyli niezawodny Marcos Alonso.

Od pierwszych minut spotkanie przebiegało w niezbyt wysokim tempie. Obie drużyny grały bardzo ostrożnie i nie decydowały się na zdecydowane ataki. Trudno było wskazać stronę przeważającą.

Na pierwsze celne uderzenie czekaliśmy przeszło pół godziny. Zza pola karnego uderzył Raheem Sterling, ale Édouard Mendy nie miał najmniejszych kłopotów ze skuteczną interwencją.

Im bliżej końca pierwszej połowy, tym więcej działo się na murawie Etihad Stadium. Gospodarze stopniowo podkręcali tempo i starali się zaskoczyć defensywę rywali. Minutę przed końcem pierwszej połowy The Citizens objęli prowadzenie. Naciskany przez Gabriela Jesusa Andreas Christensen popełnił błąd, gdyż nie trafił czysto w piłkę. Napastnik City przejął futbolówkę i zagrał ją w głąb pola karnego, gdzie najlepiej odnalazł się Sterling. Anglik pewnym strzałem pokonał Mendy'ego. Co istotne, Andreas Christensen doznał w tej sytuacji urazu i nie mógł kontynuować gry.

Zanim piłkarze zeszli do szatni, pod bramką Chelsea ponownie zrobiło się bardzo nerwowo. W polu karnym doszło do drobnego zamieszania, a walczącego o piłkę Gabriela Jesusa sfaulował Billy Gilmour. Sędzia przyznał gospodarzom rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Sergio Agüero, który jednak oddał bardzo słaby strzał, przez co Édouard Mendy nie miał problemów ze skuteczną interwencją. Senegalczyk w zasadzie złapał piłkę w jedną rękę.

Po chwili sędzia zakończył pierwszą połowę. Ta część gry nie była najatrakcyjniejszym widowiskiem, ale to City zdołało wykorzystać swoją szansę i mogło cieszyć się z minimalnego prowadzenia.

Po zmianie stron obraz gry początkowo nie ulegał zmianie, ale wraz upływem minut coraz lepiej wyglądała Chelsea. The Blues grali coraz odważniej, częściej stosowali pressingiem i szukali akcji, która mogła im dać wyrównującą bramkę.

W 63. minucie piłkarze Thomasa Tuchela zostali nagrodzeni za podjęcie większego ryzyka i strzelili bramkę. César Azpilicueta wraz z Christianem Pulisicem odebrali piłkę Rodriemu, a następnie przeprowadzili szybką wymianę podań z Hakim Ziyechem. Marokańczyk zakończył całą akcję uderzeniem ze skraju pola karnego. Ederson nie zdołał zatrzymać tego precyzyjnego uderzenia.

W kolejnych minutach spotkanie było bardzo wyrównane, a obie drużyny miały swoje okazje bramkowe. Wydaje się, że lepsze z nich miała Chelsea. Timo Werner mógł wyprowadzić swój zespół na prowadzenie, ale nie zamknął idealnego dogrania od Jamesa.

Końcówka spotkania przyniosła wiele emocji. Obie drużyny podjęły ryzyko, by strzelić zwycięską bramkę, ale ta sztuka mogła udać się tylko jednej z nich. Większe szczęście miała Chelsea. W drugiej minucie doliczonego czasu gry Ederson skapitulował po uderzeniu Marcosa Alonso, któremu asystował Timo Werner. Gol Hiszpana dał The Blues cenne zwycięstwo, które znacznie przybliża ich do zajęcia miejsca w czołowej czwórce Premier League na koniec sezonu.

Manchester City 1:2 Chelsea (1:0). Bramki: Sterling 44' – Ziyech 63', Marcos Alonso 90'

Manchester City: Ederson; Cancelo, Dias, Laporte, Aké, Mendy (Zinczenko 80'); Rodrigo, Torres (Gündoğan 71'), Sterling (c); Agüero (Foden 71), Jesus

Chelsea: Mendy; Azpilicueta (c), Christensen (Zouma 45'), Rüdiger; James, Kanté (Jorginho 68'), Gilmour, Alonso; Ziyech (Hudson-Odoi 76'), Werner, Pulisic

Wolnomyśliciel
komentarzy: 798
10.05.2021 15:20

Juve zrobiło ten błąd którego my na szczęście nie zrobiliśmy. Nie potrafili wyje...ać trenera w trakcie sezonu bo to legenda klubu i było im szkoda go... Brawo dla Romka za stanowczość. Dzięki temu jesteśmy tu gdzie jesteśmy a Juve jest i będzie poza LM.

komentarzy: 3210
09.05.2021 23:06

Ale super mecz w Hiszpanii , Real vs Sevilla 2-2 a bramkę dla Królewskich zdobywa HAZARD !

yarexq V2
komentarzy: 1791
11.05.2021 09:18

Pytanie co to za bramka, rykoszet po kontakcie z piłką :D

09.05.2021 22:30

Ale pięknie Milan gra z Juventusem 3-0 a jeszcze bramkę strzelił TOMORI !!!!. Jak sytuacja Juventusu się nie poprawi i będą poza top 4 to CR7 na pewno odejdzie , ciekawe gdzie ?

09.05.2021 20:31

Dzisiaj West ham przegrał 1-0 z Evertonem i oddalają się powoli z Top 4. To dla nas świetna wiadomość.

RediX
komentarzy: 17
09.05.2021 12:24

Po meczu można było stwierdzić że obie drużyny grały na remis by nie odkrywać kart przed finałem
City już w lidze nie muszą sie martwić o punkty ale napewno nie chcieli przegrać meczu.
My skolej staramy się być wysoko w tabeli cieszy mnie ta bramka w końcówce ale wynik w tym meczu nie świadczy jeszcze o dyspozycji obu drużyn na finał

Gentoo
komentarzy: 136
09.05.2021 14:57

RediX - Plus za trzeźwe podejście, tym bardziej, że w City nie grał reżyser spotkania Kevin De Bruyne a to on zawsze robił największą różnice w drużynie Pepa.

redtrid
komentarzy: 492
09.05.2021 09:30

Myślałem, że to Lampard będzie naszym trenerem na lata, ale teraz kibicuję Tuchelowi. Mając na uwadze to, co zrobił przez kilka miesięcy, zasługuje, żeby być z nami min 5/6 lat, bez względu na to czy w tym czasie będziemy przechodzić przez jakiś kryzys. Najbardziej chciałbym, żebyśmy kiedyś zobaczyli w Chelsea trenera z takim zaufaniem i szacunkiem, jakim cieszył się Ferguson.

blue1
komentarzy: 851
09.05.2021 17:18

Ja mam nadzieję, że dogada się z carycą Mariną i resztą zarządu, bo to jest dla mnie kluczowy czynnik. Piłkarzy już ma po swojej stronie i oby już nie było sabotaży i innych buntów szatni w przyszłości.

Qszu
komentarzy: 514
09.05.2021 08:45

Skomentuję to tak. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie i widać było od początku, że City są drużyną, która jest w stanie zdominować każdy inny zespół na świecie. Stało się jednak coś podobnego jak w pierwszym meczu półfinałowym pomiędzy Paryżem, a drużyną Guardioli. Byliśmy w stanie ich przyjąć na klatę pomimo bardzo trudnych warunków.Pomógł nam w tym również Aguero wykonując jedenastkę w taki a nie inny sposób - chciał się popisać nie wyszło, a Mendy heh wyczekał do końca co zrobi argentyńczyk. W szatni musiało się dziać bo po przerwie wyszła inna Chelsea. Nie warto komentować tego co się stało w 2 części poza tym, że udało się Nam narzucić swój styl i odwrócić losy tego meczu, który wydawać by się mogło był o nic. Wcale nie musieliśmy tego robić mając przdd sobą jeszcze dwa finały. Dołożyliśmy tylko więcej do i tak już rozgrzanego pieca. Oni będą chcieli za wszelką cenę się zemścić w LM na Nas. Na prawdę nie wiem na tą chwilę co by musiał wymyślić Tuchel i jego podopieczni aby po raz trzeci z rzędu ich zatrzymać...Przyjdzie nam czekać do 29 maja aby tego doświadczyć xD