OCENY ZA MECZ: FK Krasnodar 0:4 Chelsea

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 28.10.2020 22:44 / Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 22:44

Chelsea po nienajlepszej pierwszej, ale po solidnej drugiej połowie pokonała na wyjeździe 4:0 FK Krasnodar. Poniżej przedstawiamy oceny naszej redakcji za to spotkanie. Skala to tradycyjnie 1-10, a nota neutralna to 5.

Édouard Mendy – 7

Kolejny pewny występ reprezentanta Senegalu okraszony kilkoma dobrymi interwencjami, z czego jedną spektakularną, gdy zbił najgroźniejszy strzał gospodarzy w meczu na poprzeczkę. Pewny przy dośrodkowaniach, każde z nich padało jego łupem.

César Azpilicueta – 6

Dobrze pilnował najgroźniejszego z piłkarzy Krasnodaru Cristiana Ramíreza. Najlepszy na boisku pod względem ataków na piłkę – zaliczył ich cztery.

Kurt Zouma – 7

Jego rozegranie w tym meczu robiło wrażenie – z jego 119 podań aż 110 było celnych. Potrafił też przyspieszyć grę dłuższym podaniem. Do tego wygrane cztery główki. Solidny mecz Francuza.

Antonio Rüdiger – 6

Nieco mniej pewny zarówno z piłką przy nodze jak i w destrukcji niż Zouma, ale ustrzegł się od większych błędów. Jak na pierwszy mecz po kilku tygodniach przerwy – nieźle.

Ben Chilwell – 5

Anglik przyzwyczaił nas ostatnio do lepszych występów niż dzisiaj. Bywał niedokładny, a z jego sześciu dośrodkowań żadne nie stworzyło zagrożenia. Nie było jednak na tyle źle, by wystawić mu ocenę negatywną.

Jorginho – 4

Nie stworzył kolegom żadnych klarownych okazji, został umiejętnie ograniczony przez naciskających go przeciwników, a do tego zmarnował wypracowany przez Wernera rzut karny. I to przy stanie 0:0.

Mateo Kovačić – 6

Po zmianie stron nieco przygasł, ale w pierwszej połowie do spółki z Hakimem Ziyechem był najmocniejszym punktem drużyny Lamparda. Potrafił przyspieszyć akcję, zagrać na jeden kontakt i poszukać rajdu.

Hakim Ziyech – 7

Najlepszy zawodnik dzisiejszego spotkania. Tworzył największe zagrożenie, oddał w sumie aż pięć strzałów na bramkę (najwięcej na boisku), pokazywał swój znak firmowy czyli dobrze wymierzone przerzuty, a w drugiej połowie strzelił swojego debiutanckiego gola dla Chelsea, popisując się pewnym wykończeniem ładnej akcji zespołu.

Kai Havertz – 6

W pierwszej połowie nie błyszczał, choć należy odnotować asystę przy golu Hudsona-Odoia. W drugiej zagrał już lepiej i pokazał próbkę swoich umiejętności. Spośród zawodników formacji ofensywnej najwięcej angażował się w konstrukcję ataku i najczęściej był przy piłce.

Callum Hudson-Odoi – 5

Przeciętny mecz Anglika, pomimo gola na koncie, i to dość szczęśliwego, warto nadmienić. Jego strzał nie powinien był zostać przepuszczony przez Safonowa. Jego próby dryblingu często nie przynosiły skutku i kończyły się stratami.

Timo Werner – 7

Warto wyróżnić go za wywalczenie rzutu karnego w pierwszej połowie, gdy popisał się sprytem i wszedł przed interweniującego obrońcę, biegnąc do centry Ziyecha. Po zmianie stron strzelił gola pewnie wykorzystując rzut karny i zaliczył asystę, przytomnie zgrywając do Marokańczyka, który strzelił na 3:0 dla The Blues.

Christian Pulisic – 7

Wchodząc z ławki Amerykanin dał pozytywny impuls drużynie – zresztą tak jak każdy z trzech wprowadzonych przez Franka Lamparda w 71. minucie. Przy golu na 3:0 zagrał kluczowe podanie w pole karne, a czwartą bramkę dla The Blues strzelił już sam.

Mason Mount – 6

Wchodząc pozwolił zmienić kształt formacji pomocy, która momentalnie zaczęła wyglądać znacznie lepiej, niż przed potrójną zmianą.

N’Golo Kanté – 6

Uspokoił grę w środku pola, która przed jego wejściem była dość nonszalancka. Jego asekuracja pozwoliła Mountowi i Havertzowi zagrać wyżej.

Tammy Abraham – 6

Miał tylko dziesięć minut i jedną okazję do zapunktowania i skrzętnie ją wykorzystał. W bardzo sprytny sposób ograł na skrzydle obrońcę, dograł do Pulisica, a ten strzelił na 4:0.