Zouma: Mecze w Lidze Mistrzów zawsze są wymagające

Autor: Maciej Stybel Dodano: 27.10.2020 20:31 / Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 00:40

Kurt Zouma odpowiedział na pytania dziennikarzy przed jutrzejszym spotkaniem Ligi Mistrzów z Krasnodarem.

 

O czystych kontach

Każdy z nas ciężko pracuje nad tym, żeby poprawić grę w defensywie i sposób komunikacji na boisku. W ostatnich spotkaniach wyglądało to naprawdę dobrze. Wykonaliśmy kolejne kroki i chcemy pozostać na tej ścieżce. Do każdego meczu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem i zawsze staramy się grać na ,,zero z tyłu". Mieliśmy utrudnione przygotowania do nowego sezonu, ponieważ przerwa między rozgrywkami była bardzo krótka, ale z każdym tygodniem będziemy w jeszcze lepszej formie.

 

O Thiago Silvie

Wniósł do naszego zespołu cenne doświadczenie. Stara się cały czas pomagać nam na boisku i jest naprawdę świetnym człowiekiem. Niestety w jutrzejszym spotkaniu będziemy musieli poradzić sobie bez niego, ale jestem pewien, że podołamy temu zadaniu. Przed jego przyjściem też potrafiliśmy zagrać dobre spotkania w defensywie i postaramy się to powtórzyć w meczu z Krasnodarem.

 

O swoich urodzinach

Dopiero przylecieliśmy, więc nie było jeszcze za bardzo okazji do świętowania. Czyste konto i trzy punkty byłyby dla mnie idealnymi prezentami.

 

O młodszych zawodnikach

Teraz w naszym zespole jest większa liczba młodych zawodników niż w poprzednich latach. Staram się im pomóc, ale też za bardzo nie myślę o ich wieku, ponieważ najważniejszą rolę odgrywają umiejętności. Na pewno młodsi piłkarze będą kluczowymi elementami naszego zespołu w obecnym sezonie.

 

O kontuzjach w Krasnodarze

Musimy się skupić na naszej grze i wyjść na boisko z odpowiednim nastawieniem. To mecz Ligi Mistrzów, więc będzie dla nas na pewno ciężkim wyzwaniem, ale postaramy się temu podołać.

 

O napiętym terminarzu

Cieszymy się, że mamy tyle okazji do gry w piłkę, chociaż kosztuje nas to wiele sił. To jest nasza praca i musimy się z niej wywiązywać jak najlepiej. Dzięki większemu natężeniu spotkań możemy też szybciej wejść na najwyższe obroty.

 

O komunikacji na boisku

Często używam francuskiego. Thiago zna ten język perfekcyjnie. Edouard też, ale on stara się porozumiewać z nami w języku angielskim, żeby jeszcze lepiej go wyćwiczyć. Na pewno nasza komunikacja na boisku będzie się poprawiać z każdym kolejnym spotkaniem.

Źródło: Football London

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close