Lampard zaszachował Solskjaera, The Blues rozbili Diabły na Wembley! Man Utd 1:3 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 19.07.2020 21:06 / Ostatnia aktualizacja: 20.07.2020 19:41

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Chelsea pokonała Manchester United 1:3 w drugim meczu półfinałowym FA Cup. The Blues zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, zdołali wykorzystać błędy rywali i to oni wywalczyli awans do finału, w którym zmierzą się z Arsenalem.

Ole Gunnar Solskjaer i Frank Lampard zaserwowali kibicom ciekawą bitwę taktyczną. Obie drużyny chciały zdominować środkową strefę boiska i to w niej odbywało się najwięcej pojedynków. Piłkarze byli bardzo skoncentrowani i nie popełniali błędów.

Wraz z upływem minut wydawało się, że to Chelsea jest aktywniejszą drużyną i grającą bardziej ofensywnie. The Blues starali się zakładać rywalom wysoki pressing, ale niezbyt często udawało im się dochodzić do sytuacji strzeleckich.

David De Gea musiał interweniować po strzałach z dystansu Recce'a Jamesa czy Masona Mounta, zaś Willy Caballero miał mniej pracy. Argentyńczyk musiał interweniować po bardzo dobrym strzale Bruno Fernandesa z rzutu wolnego, ale bez zastrzeżeń poradził sobie z tym zadaniem.

Końcówka pierwszej połowy znacznie się przedłużyła. Poważnego urazu głowy doznał Eric Bailly, który w przeciągu kilku minut zaliczył dwa mocne zderzenia głową i przez długi czas służby medyczne udzielały mu pomocy. Ostatecznie Iworyjczyk został zniesiony z boiska na noszach z założoną maską tlenową.

Kilka minut po wznowieniu gry, gdy na zegarze widniała 56. minuta, César Azpilicueta posłał dośrodkowanie w pole karne, a Olivier Giroud w swoim stylu wykończył to dogranie bramką. David De Gea popełnił błąd i nie był w stanie wybić lecącej w niego piłki. Po chwili sędzia zakończył niezwykle dziwną i pełną emocji pierwszą część gry.

Drugą część od mocnego uderzenie zaczęli Niebiescy. Mason Mount przejął piłkę po złym zagraniu Brendona Williamsa, popędził na bramkę rywali i oddał płaski strzał, z którym nie poradził sobie David De Gea. Hiszpan popełnił kolejny błąd, gdyż usiłował złapać piłkę i zrobił to na tyle niefrasobliwie, że ta odbiła się od jego dłoni i wpadła do bramki.

W kolejnych minutach Czerwone Diabły usiłowały wrócić do gry, ale ich starania nie doprowadzały do zagrożenia pod bramką Willy'ego Caballero. Defensywa Chelsea radziła sobie bardzo dobrze i neutralizowała większość ataków rywali.

The Blues nie zamierzali jedynie bronić przewagi i to oni nieustannie byli aktywniejszą stroną. W 74. minucie Niebiescy zadali kolejne zabójcze trafienie. Po dograniu Marcosa Alonso Harry Maguire usiłował wybić piłkę na rzut rożny, ale zrobił to na tyle niefrasobliwie, że wbił piłkę do własnej bramki.

Rozbite Czerwone Diabły nie były w stanie nawiązać walki z Chelsea, a ich gra daleka była od zadowalającej. Podopieczni Olu Gunnara Solskjaera nie mieli pomysłu na grę i widocznie odstawali od piłkarzy z Londynu.

W 85. minucie Chelsea niejako wyciągnęła rękę do Manchesteru United. Callum Hudson-Odoi sfaulował w polu karnym Anthony'ego Martiala, a sędzia bez wahania podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Bruno Fernandes.

W końcówce Czerwone Diabły usiłowały strzelić bramkę kontaktową, ale ostatecznie żadna z ich prób nie zakończyła się powodzeniem. Tym samym Chelsea wygrała to spotkanie 1:3 i to ona zmierzy się z Arsenalem w wielkim finale FA Cup, który odbędzie się 1. sierpnia.

Manchester United 1:3 Chelsea (0:1). Bramki: Bruno Fernandes 85' (kar.) – Giroud 45', Mount 46', Maguire 74' (sam.)

Manchester United: De Gea; Wan-Bissaka (Fosu-Mensah 79'), Lindelöf, Bailly (Martial 45'), Maguire (c), Williams; Matić, Fred (Pogba 55'), Fernandes; James (Greenwood 56'), Rashford (Ighalo 79')

Chelsea: Caballero; James, Azpilicueta, Rüdiger, Zouma, Alonso; Jorginho, Kovačić (Loftus-Cheek 86'); Willian (Hudson-Odoi 80'), Giroud (Abraham 80'), Mount (Pedro 90')

araya990
komentarzy: 123
20.07.2020 08:13

Kurcze,nie powinnismy sprzedawac alonso. Sprzedamy go i emersona i nikogo nie bedzie na zmiane. Wolalbym zeby zostal alonso bo wnosi cos do ataku a w obronie nie kuleje az tak. Co do chilwella,ok ale nie za 80 mln.