Piłkarze Chelsea powrócili do treningów

Autor: Maciej Dreśliński Dodano: 20.05.2020 17:17 / Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 19:17

Po dwóch miesiącach przerwy, piłkarze Chelsea oraz część sztabu szkoleniowego powrócili do treningów we wtorek. Sesje odbywają się w małych grupach, zgodnie z protokołem Premier League i wytycznymi rządu brytyjskiego o zachowaniu dystansu.

 

Frank Lampard i jego asystenci uczestniczyli w treningu, gdy drużyna po dłuższym okresie nieobecności z powodu obostrzeń w całym kraju wraca do przygotowań. Akcjonariusze Premier League jednogłośnie głosowali w poniedziałek za powrotem do treningów z zachowaniem dystansu, chociaż pełen kontakt nie jest jeszcze dozwolony. Gracze muszą trenować w małych grupach, a obecnie koncentrują się na kondycji.

 

Piłkarze wrócili do Cobham wczoraj, by trenować w małych grupach pod okiem Franka Lamparda, Jody'ego Morrisa, Joe Edwardsa oraz Chrisa Jonesa.

 

Premier League ogłosiło, że jednomyślnie zgodziło się, aby kluby mogły powrócić do treningów w małych grupach od wtorkowego popołudnia - pierwszy krok w kierunku wznowienia Premier League, gdy będzie już bezpiecznie.

Krok pierwszy protokołu Return to Training umożliwia drużynom trenowanie z zachowaniem dystansu społecznego. Treningi z pełnym kontaktem nie są jeszcze dozwolone.

 

Pierwszy etap został uzgodniony w porozumieniu z zawodnikami, trenerami i lekarzami klubów Premier League, a także niezależnymi ekspertami i rządem. Rygorystyczne protokoły medyczne o najwyższym standardzie zapewnią wszystkim powrót do treningów w możliwie najbezpieczniejszym środowisku. Zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich uczestników jest priorytetem Premier League, a bezpieczny powrót do treningu to proces działający na zasadzie krok po kroku.

 

Doradca medyczny ligi, Mark Gillett stwierdził, że sesje treningowe będą ograniczone do 75 minut. Następnie gracze mogą uzyskać dostęp do sprawdzenia stanu zdrowia przez kolejne 15 minut i w razie potrzeby korzystać ze sprzętu do ćwiczeń, pod warunkiem, że utrzymają dystans społeczny i czysty sprzęt po skorzystaniu z niego.

 

Richard Masters z Premier League powiedział, że kluby omówią protokoły na następny etap we wtorek 26 maja i obejmie on treningi kontaktowe.

 

Chelsea wykorzystała znaczną część ośrodku treningowego w Cobham i rozmieszcza graczy w bezpieczny dla nich sposób. Na obiekty szkoleniowe dopuszczana jest odpowiednia ilość zawodników, trenerów i personelu. Każdy został poddany testowi na koronawirusa.

 

Nie ma jeszcze konkretnej daty powrotu ligi. Obecnie wykonano krok jakim jest pierwsza faza powrotu do treningów.

Źródło: chelseafc.com

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Live Chat

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close