Fot. Chelsea FC- media klubowe

Konferencja Prasowa Mauricio Pochettino po meczu z Manchesterem City

Autor: Mikołaj Najdek Dodano: 17.02.2024 23:34 / Ostatnia aktualizacja: 17.02.2024 23:37

Mauricio Pochettino był bardzo podekscytowany podczas meczu Chelsea z Manchesterem City. Główny trener the Blues wydawał się o wiele bardziej stonowany i spokojny, kiedy rozmawiał z mediami na konferencji prasowej po meczu.

 

Jak bardzo jesteś zadowolony, biorąc pod uwagę dotychczasowe występy na wyjeździe z wielkimi drużynami?

 

– Bardzo się cieszę. Ale muszę powiedzieć wam i wszystkim, że rzut karny na Gallagerze w Liverpoolu, całkowicie zmienił grę i teraz przywołuje się inne nasze mecze wyjazdowe, żeby to potwierdzić, ale oczywiście dzisiaj zaliczyliśmy świetny występ.

 

– Pierwsi strzeliliśmy. Pierwsza połowa była bardzo udana w naszym wykonaniu. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Powiedziałem zawodnikom, że jestem bardzo zadowolony i gratuluję im; wysiłek był ogromny. Duch walki, którego dziś pokazaliśmy, w jaki chcemy współzawodniczyć.

 

– Oczywiście, bardzo się cieszymy, bo graliśmy przeciwko najlepszej drużynie na świecie, nigdy nie jest z nimi łatwo. A dzisiaj charakter, jaki pokazaliśmy, osobowość zawodników i występ całej drużyny bardzo mnie uszczęśliwia.

 

Dzisiaj skupiliście się na szybkich kontratakach. Możesz nam powiedzieć, jak zorganizowałeś zespół?

 

– Zaproszę Cię na trening i pokażę, jak się przygotowaliśmy, dobrze? Trudno to teraz wyjaśnić w kilku zdaniach w sposób, który przygotowaliśmy. To zadanie w ciągu tygodnia, ale to nie jest nasza zdolność do przygotowania gry.

 

– Chodzi o to, by zawodnicy wykonywali swoją pracę. Pokazali dziś charakter, myślę, że staraliśmy się przygotować, cały sztab trenerski, zrobić plan gry i czasami to działa, czasami nie działa. Ale piłka nożna to gra, która należy do zawodników i dziś zapewnili skuteczność i wysoki poziom gry.

 

– Wiemy bardzo dobrze, jak Manchester City gra tutaj na Etihad. Zawsze chcą zdominować posiadanie piłki i zmusić cię do gry głęboko. A jeśli nie jesteś wystarczająco odważny mając piłkę i zmuszasz ich do powrotu i wysiłku, to będzie tak, jak w drugiej połowie, nie możesz opuścić swojego pudełka ani swojej połowy.

 

– Dla nas to był bardzo ważny mecz. Musieliśmy utrzymać ten poziom intensywności, uświadomić sobie, że jesteśmy na dobrej drodze i się doskonalimy. Nadal nie jesteśmy na poziomie Manchesteru City, ale to jest nasz cel i oczywiście jesteśmy bardzo młodym zespołem, który potrzebuje tego typu starć do rozwoju i stworzenia ducha drużyny, którego musimy pokazywać w każdym pojedynczym meczu.

 

– Chcesz być konkurencyjny, a na tym nam zależy, to jeśli chodzi o sposób, w jaki graliśmy i stwarzaliśmy szanse myślę, że po 15 pierwszych meczach zasłużyliśmy na miejsce w pierwszej czwórce. Piłka nożna to nie tylko pokazywanie dobrej jakości i granie w niezłym stylu, to także rywalizacja i dzisiaj zespół zdecydowanie pokazał, że potrafimy być konkurencyjni i dobrze grać.

 

Widzieliśmy dziś charakter i osobowość Sterlinga. Jak duży miał dzisiaj wpływ na grę?

 

– Oczywiście. To bardzo ważne, jego doświadczenie i skuteczność pod bramką pomaga nam budować pewność siebie. Dzisiaj ciężko pracował dla zespołu. Dobrze bronił, zawsze był na właściwej pozycji, żeby wspierać drużynę w każdej fazie gry, będąc w stanie pomóc linii defensywnej, Chilwellowi.

 

– Tak, to był bardzo ważny występ. Jest szczęśliwy, pomógł nam osiągnąć dobry wynik.

Źródło: Football London

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close