Konferencja prasowa Mauricio Pochettino przed meczem z Manchesterem United

Autor: Maciej Stybel Dodano: 05.12.2023 17:43 / Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 19:34

Mauricio Pochettino odpowiedział na pytania dziennikarzy przed środowym starciem z drużyną Manchesteru United. W przypadku ewentualnej wygranej The Blues mogą się zbliżyć na dwa punkty do zespołu z Old Trafford.

 

O kontuzjach

Christopher Nkunku nie będzie dostępny na jutrzejsze spotkanie. Liczymy na to, ze niedługo będziemy mogli już z niego korzystać. Proces jego powrotu do gry przebiega normalnie. Wiem, że kiedy ukazują się zdjęcia, na których widzimy zawodnika trenującego już na boisku, to wyzwala się taka powszechna ekscytacja. My też chcielibyśmy mieć go do dyspozycji jak najszybciej, ale przy takich kontuzjach musimy postępować ostrożnie. Co do Romeo Lavii, to on również jest na dobrej drodze do powrotu do składu, ale tak samo jak Christopher nie znajdzie się w kadrze na jutrzejsze spotkanie. Lesley Ugochukwu ma drobny uraz, a Noni Madueke również nabawił się drobnej dolegliwości po meczu z Brighton. Liczę, że obydwaj szybko wrócą do pełni zdrowia i treningów.

 

O tym, czy to dobry czas, żeby zmierzyć się z Manchesterem United

Nie patrzę na to w taki sposób. Każda okazja do gry na Old Trafford jest dobra, ponieważ to wspaniały stadion ze świetnymi kibicami, a Manchester United to bardzo dobry zespół. Myślę, że w pewnych aspektach jesteśmy na podobnym poziomie. Najważniejszą rzeczą jest to, żebyśmy byli gotowi. Z jednej strony Manchester to bardzo wymagający przeciwnik, a z drugiej my chcemy zdobyć kolejne trzy punkty po wygranej z Brighton. Musimy poprawić naszą pozycję w tabeli, dlatego w spotkaniu z United walczymy o pełną pulę.

 

O sytuacji w Chelsea w porównaniu do sytuacji Manchesteru United

Musimy grać lepiej. Jesteśmy teraz na etapie pewnego procesu, aczkolwiek nie chcę w tym miejscu porównywać nas z innymi drużynami. Krok po kroku budujemy coś, co naszym zdaniem może przynieść klubowi wiele sukcesów. Potrzebujemy czasu, ale chcemy też uzyskiwać wymierne korzyści, które pokażą nam, że idziemy w dobrym kierunku.

 

O ewentualnych radach dla Erika Ten Haga

Jestem tylko trenerem, który razem ze swoim sztabem stara się osiągać korzystne rezultaty. Nie czuję się uprawniony do udzielania rad swoim kolegom po fachu. Myślę, że z niejednego pieca chleb jedli i mają swoje pomysły. Pozostaje skupiony na swojej drużynie i nie chce się za bardzo wypowiadać o tym, co dzieje się w jednym czy drugim klubie.

 

O tym, czy cieszy się, że nie został trenerem Manchesteru United

Ponownie, nie zamierzam o tym rozmawiać. Chcecie, żebym powiedział o jedno słowo za dużo i popełnił błąd. Wszystkie zespoły powinny okazywać sobie wzajemny szacunek. Mogę za to stwierdzić z pełną świadomością, że podoba mi się projekt, który tu budujemy. Mierzymy się z różnymi wyzwaniami i wiele rzeczy musimy poprawić. Niektórym osobom z zewnątrz może się wydawać, iż potrzebujmy jakichś rad, ale mamy swój pomysł. Jesteśmy w pełni zaangażowani i chcemy razem rozwijać Chelsea. To moje główne zadanie i na tym się w tym momencie skupiam.

 

O tym, czy jego zespół zawsze gra na sto procent

W tym sezonie był do tej pory tylko jeden mecz, w którym byłem rozczarowany postawą swoich zawodników. W starciu z Newcastle mogliśmy się zaprezentować o wiele lepiej. Często mimo dobrej gry nie potrafiliśmy zdobywać punktów w kolejnych spotkaniach, ale to nie znaczy, że nie byliśmy regularni w naszej grze. Końcowy rezultat jest ważny, ale nie da się oceniać całego meczu tylko przez pryzmat końcowego wyniku. Oprócz rywalizacji z Newcastle mogę stwierdzić, że moi zawodnicy stawiają czoła wyzwaniu.

 

O tym, czy zwycięstwo z Brighton potwierdziło charakter drużyny

Kiedy analizujesz ten mecz czujesz dumę. Bardzo dobrze zaczęlśmy pierwszą połowę i po porażce z Newcastle staraliśmy się pokazać nasze inne oblicze. Po końcowym gwizdku byłem bardzo zmęczony i wydaję mi się, że źle zrozumiałem niektóre pytania, które padły na konferencji. Ponad sześćdziesiąt minut graliśmy w osłabieniu i udało nam się strzelić bramkę oraz nie stracić zbyt dużo goli, co przy tak dobrym przeciwniku jak Brighton jest dużym osiągnięciem. Na pewno takie zwycięstwa budują morale zespołu. To są właśnie takie momenty, na których chcemy budować. Zanim mówi się o taktyce czy filozofii gry najważniejszym jest skonstruowanie ducha drużyny i stworzenie takiej grupy, w której każdy będzie chciał iść w ogień za drugiego i czuł silną więź z klubem, którego barwy reprezentuje. Jeżeli uda się nam to wypracować, to dostaniemy dodatkową motywację do dalszego rozwoju.

 

O tym, co jest największym zagrożeniem płynącym ze strony Manchesteru United

Mają wielu dobrych zawodników. Ich ofensywni gracze są bardzo szybcy i musimy znaleźć odpowiednie rozwiązanie, aby ich powstrzymać. W procesie konstruowania akcji nie możemy tracić piłki w kluczowych przestrzeniach i pozwalać United na tworzenia zagrożenia w fazach przejściowych. Tacy piłkarze jak Rashford czy Garnacho niezwykle umiejętnie zakładają pressing, więć musimy być skoncentrowani. Chcemy dominować i rozgrywać piłkę na połowie rywala.

 

O szerokiej kadrze i potencjalnych odejściach z zespołu

Myślę, że nie mamy zbyt szerokiej kadry. Jesteśmy zadowoleni z obecnego składu. Od początku sezonu mierzymy się z wieloma kontuzjami i jutro zobaczycie, że w kadrze meczowej znajdzie się wielu zawodników wyjętych wprost z akademii.

 

O tym, czemu jego drużyna prezentuje się lepiej w starciach z mocniejszymi rywalami

W toku swojej konferencji wyjaśniłem ten problem. Musimy być regularniejsi, jeżeli chodzi o wyniki i dojrzalsi. Te rzeczy przyjdą z czasem.

 

O swojej opinii na temat Erika Ten Haga

To fantastyczny szkoleniowiec. Pamiętam półfinał Ligi Mistrzów, kiedy mierzyłem się z jego Ajaksem i wszyscy wypowiadali się o nim i o jego drużynie w samych superlatywach. Kiedy trenowałem PSG, to nie udało się nam trafić na swoje drużyny w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Cieszę się, że zobaczę sie z nim po tych czterech latach, ponieważ jest też świetnym człowiekiem.

 

O odpowiednim balansie w linii pomocy po czerwonej kartce dla Gallaghera

Raczej dużo się nie zmieni. Jeżeli popatrzycie na naszą kadrę na jutrzejsze spotkanie, to zobaczycie, że ciężko będzie mi wprowadzić jakieś zaskakujące roszady w linii pomocy. Nie mam zbyt wielu opcji, ale jestem szczęśliwy i jestem pewien, że to będzie dobry mecz.

Źródło: Football London

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close