OCENY ZA MECZ: Wolverhampton 1:0 Chelsea

Autor: Kuba Kowalczyk Dodano: 08.04.2023 18:17 / Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 23:55

Poniżej prezentujemy oceny redakcji za przegrane przez wracającego na Stamford Bridge Franka Lamparda i jego Chelsea spotkanie z Wolverhampton.

Kepa - 3

Nie miał zbyt wiele sytuacji do wykazywania się, strzał Nunesa z pierwszej połowy był nie do obrony. Przez impotencję zawodników z pola był zmuszany do zagrywania długich piłek, które były po prostu niecelne. Gra nogami, która zwykle jest atutem Kepy, dziś była jego najgorszą stroną.

Cucurella - 4

Dawał się z łatwością ogrywać, nie zdążył doskoczyć, aby zablokować strzał Nunesa, po którym padła bramka w pierwszej połowie. W ofensywie był pasywny i nie dawał zbyt wiele.

Fofana - 6

Uratował jedną groźną sytuację w polu karnym, był pewnym punktem dzisiejszego składu, co na tle kolegów z drużyny nie było aż takie trudne. Było kilka sytuacji, w których mógł zachować, lub zastawiać się lepiej, ale nie popełnił rażącego błędu.

Koulibaly - 6

Ostoja dzisiejszej drużyny, przerywał akcje rywali, niektóre nawet w środkowej strefie boiska. Przynajmniej tak wyglądało to w pierwszej połowie. Druga w wykonaniu Koulibaly'ego była bardzo nerwowa. Pod koniec spotkania tylko błędna decyzja sędziego uchroniła go przed niebezpieczną stratą.

James - 4

Elektryczny początek spotkania w jego wykonaniu, starał się atakować, dośrodkowywać, wykonał nawet rajd środkiem boiska. Z biegiem spotkania gasł, zaczął grać niedokładnie i przestał być ostoją prawej strony. Kiedy Chelsea przejmowała inicjatywę to on najczęściej dostarczał piłkę w pole karne z prawej strony, najczęściej nic po prostu z tego nie wynikało.

Fernandez - 3

Złe zachowanie we własnym polu karnym, które musiał ratować Fofana. W pierwszej połowie zagrał jedną dobrą piłkę do Felixa. Druga linia w tym spotkaniu nie istniała, zarówno w ataku, jak i w obronie. Wiele niepotrzebnych strat

Kovacic - 4

Aktywny, ale tak samo jak większość drużyny dziś, niedokładny. Środek pola nie kreował dziś tak naprawdę niczego. Kapitan pokazał dziś wolę walki, ale na niej tak naprawdę się kończyło.

Gallagher - 2

Kontynuacja fatalnego sezonu w wykonaniu Gallaghera. Najsłabszy z pomocników, bez przerwy tracił piłkę i podawał niecelnie, jego zakusy ofensywne kończyły się, zanim zdołał w ogóle podać piłkę.

Sterling - 2

Anglik w tym meczu robił na przemian dwie rzeczy. Tracił piłkę, albo oddawał ją przeciwnikom niecelnymi podaniami. Był niewidoczny przez większość spotkania, a kiedy już był przy futbolówce to tęskniło się za momentami, kiedy przy niej nie był.

Felix - 4

Jako jedyny z ofensywy jakkolwiek potrafił zagrozić bramce rywala i oddał nawet celny strzał. Miał swoje momenty, ale pojawiał się przy piłce tak rzadko, że chwilami można było zapomnieć, że Portugalczyk znajduje się na boisku.

Havertz - 3

Niemiec był przy piłce najczęściej z ofensywnego tercetu, ale można zadać sobie podobne pytanie, co przy większości meczów Havertza - co z tego? Kiedy miał okazje to je marnował, kiedy powinien być na pozycji, by wykańczać akcje to go na niej nie było.

Zmiennicy wnieśli na boisko zbyt mało, aby wystawiać im oceny.