OCENY ZA MECZ: Chelsea 0:1 Southampton

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 19.02.2023 14:44 / Ostatnia aktualizacja: 19.02.2023 14:44

W meczu 24. kolejki Premier League Chelsea przegrała u siebie z Southampton 0:1. Poniżej prezentujemy oceny naszej redakcji za to spotkanie.

Kepa Arrizabalaga – 6

Zaliczył trzy udane interwencje, szczególnie warto pamiętać gdy uratował Badiashile’a po tym jak ten stracił piłkę we własnym polu karnym. Bezradny przy rzucie wolnym Warda-Prowse’a.

César Azpilicueta – 5

Dłuższymi fragmentami najsolidniejszy w defensywie, ale z piłką przy nodze było już bardzo przeciętnie (tylko 82 procent celności podań). To on faulował przed polem karnym gdy sytuacja tego nie wymagała, prokurując rzut wolny z którego padł gol. Po tym meczu jednak najważniejsze, że wszystko w porządku ze zdrowiem kapitana – w końcówce stracił przytomność po tym jak próbując przewrotki w głowę trafił go Sékou Mara.

Kalidou Koulibaly – 4

Dobrze wszedł w mecz, wyglądał pewniej od Badiashile’a. Uratował Chelsea przed stratą bramki wybijając piłkę z linii. Później jednak całe dobre wrażenie zmazał dwoma spóźnionymi wejściami, mogąc mówić o bardzo dużym szczęściu że jeszcze przed przerwą nie został wyrzucony z boiska.

Benoît Badiashile – 2

Po świetnym wejściu do nowej drużyny przyszedł jego pierwszy zły występ. Bardzo zły. Już na początku za lekko podawał do Kepy i sprezentował rywalom stuprocentową szansę, a w dalszej fazie meczu popełniał kolejne niewymuszone błędy w rozegraniu i  w defensywie.

Ben Chilwell – 5

Występ poprawny, był aktywny w ofensywie, ale koniec końców bez argumentów by ocenić go jednoznacznie pozytywnie.

Enzo Fernández – 5

Solidnie w odbiorze i aktywnie w środku pola, ale również on nie ustrzegł się w tym meczu od niedokładności. Mało kreatywny, nie potrafił znaleźć sposobu na zagęszczony środek gości.

Mateo Kovačić – 4

Często przy piłce, ale kompletnie bez argumentów. Podobnie jak w przypadku Enzo, Święci skutecznie unieszkodliwili jego kreatywność.

Noni Madueke – 6

Najlepszy na boisku w pierwszej połowie. Kilka razy zerwał się prawą stroną boiska i tworzył zagrożenie. W drugiej połowie stopniowo przygasał, ale to były znów obiecujące minuty Anglika.

João Félix – 3

Wyłączony z meczu. W pierwszej połowie ledwo dotknął piłki, po zmianie stron było niewiele lepiej.

Mason Mount – 2

Pogłębia dołek w którym się znalazł i na pewno nie pomaga sobie w negocjacjach kontraktowych grając aż tak źle. Jego celność podań wyniosła 62 procent – trzeba byłoby prawdopodobnie bardzo daleko sięgnąć pamięcią by przypomnieć sobie tak zły wynik.

David Datro Fofana – 5

Obiecujące minuty Iworyjczyka, być może zmienienie go już w przerwie było ciut niesprawiedliwe. Zaprezentował niezłą motorykę, pokazał że ma odejście z piłką i potrafi wykorzystać swoje warunki fizyczne. Doszedł do jednej niezłej sytuacji strzeleckiej, wyprowadził kilka akcji ofensywnych. Z drugiej strony, widać że wciąż jest zielony, bo zaliczył trzy straty piłki i nie uchował się od błędów technicznych. Widać w nim jednak talent, nad którym warto będzie pracować.

Wesley Fofana – 6

Bardzo solidne wejście z ławki, w swoich interwencjach w drugiej połowie był praktycznie bezbłędny. W końcówce brał sprawy w swoje ręce i starał się wyprowadzać akcje Chelsea z połowy by utrzymywać nacisk na gości.

Raheem Sterling – 6

Również jego zmiana znacząco poprawiła grę The Blues. Oddał cztery strzały na bramkę, swoimi dryblingami stwarzał zagrożenie i może mówić o dużym pechu, że jego uderzenia aż trzy razy tuż przed bramką blokowali obrońcy.

Mychajło Mudryk – 3

Bardzo słaba zmiana. Dopiero w końcówce wywalczył rzut wolny i oddał groźny strzał, ale do wtedy był bardzo niedokładny i zaliczył dwie straty piłki.

Kai Havertz – 5

Niezła zmiana. Warto wspomnieć dwie akcje w których wykreował dwie okazje Sterlingowi.