OCENY ZA MECZ: Southampton 0:6 Chelsea

Autor: Jakub Karpiński Dodano: 09.04.2022 19:21 / Ostatnia aktualizacja: 13.04.2022 17:47

W meczu 32. kolejki Premier League Chelsea pokonała Southampton na St. Mary’s Stadium 6:0. Poniżej prezentujemy oceny naszej redakcji za to spotkanie.

Édouard Mendy – 6

Słoneczne popołudnie nad morzem mógł spędzić ciesząc się ładną pogodą na południowym wybrzeżu Anglii, bo gospodarze zagrozili jego bramce tylko raz przez 90 minut. Spisał się wówczas świetnie, broniąc strzał Ché Adamsa z bliskiej odległości.

Andreas Christensen – 7

Zaczął bliżej prawej strony trzyosobowej obrony, kończył w jej centrum. Przez cały mecz pewny, wygrał sześć „główek” i cztery razy udanie atakował przeciwnika.

Thiago Silva – 7

Prawie bezbłędny w rozegraniu – 96 procent celnych podań.

Antonio Rüdiger – 7

Najczęściej przy piłce ze wszystkich na boisku (ex aequo z Kovačiciem), zaliczył pięć udanych ataków na piłkę. Szukał asysty, ale dziś zagrania w pole karne niekoniecznie mu wychodziły.

Ruben Loftus-Cheek – 7

Thomas Tuchel wymyślił mu bardzo niekonwencjonalną rolę na ten mecz, a on świetnie się z niej wywiązał. Był dzisiaj połączeniem środkowego pomocnika i prawego wahadłowego, wedle potrzeb w konkretnej akcji. Dobrze wyglądał pomagając w obronie, a podłączając się prawą flanką do ataków stwarzał zagrożenie. Mógł mieć choćby asystę po kapitalnej wrzutce na głowę Wernera.

N’Golo Kanté – 7

Zbierał piłki w środku pola, sześć razy atakował przeciwnika i za każdym razem skutecznie. Wyprowadzał też ataki, w jednym z nich chciał się zabawić i przelobować Forstera, skończyło się na asyście bo jego strzał dobił Timo Werner.

Mateo Kovačić – 7

Najlepszy na boisku w odbiorze (siedem ataków na piłkę, siedem udanych), dorzucił tez dwa dryblingi, był do spółki z Rüdigerem najczęściej na boisku przy piłce.

Marcos Alonso – 8

Jego aktywność na lewej flance była jedną z głównych przyczyn, dla których Chelsea od początku udało się tak bardzo stłamsić drużynę gospodarzy. Jego wejścia w strefę obronną gospodarzy kończyły się zagrożeniem, czy to poprzez strzał, czy dośrodkowanie. Na początku meczu stworzył okazję Havertzowi, chwilę potem sam dobrze wykończył podanie Masona Mounta, a w drugiej połowie po wyprowadzonej przez niego kontrze padł gol na 5:0. Sam był bliski strzelenia jeszcze jednego gola, ale minimalnie chybił zza pola karnego.

Mason Mount – 8

To była prawdziwa demonstracja ambicji po nieudanych ostatnich dwóch meczach. Już na samym początku zaliczył efektowną asystę przy golu Marcosa Alonso, a chwilę później sam ładnym strzałem zza pola karnego podwyższył na 2:0. W drugiej połowie trafił jeszcze raz, wykorzystując zamieszanie pod bramką Forstera. Świetny mecz wychowanka.

Kai Havertz – 7

Od początku był pod grą, już w pierwszych minutach mógł strzelić gola po podaniu Marcosa Alonso. Później przyćmili go nieco bardziej aktywni Mount czy Werner, ale doczekał się swoich momentów. Najpierw dobił strzał Timo Wernera i podwyższył na 4:0, a potem w jednej akcji popisał się dwiema ruletkami w środku boiska, co spotkało się z dużym poklaskiem w mediach społecznościowych.

Timo Werner – 8

Chyba jeden z najbardziej szalonych meczów w jego karierze. Nie minęło 17 minut, a on już dwukrotnie trafiał w obramowanie bramki Forstera i raz przegrał z nim pojedynek. Nie zraził się jednak, bo już parę minut później świetnie wyprzedził Jana Bednarka, minął bramkarza gospodarzy i trafił na 3:0. W drugiej połowie dorzucił jeszcze jednego gola, dobijając próbę N’Golo Kanté. Mógł zakończyć to spotkanie z 4-5 bramkami, ale i tak trzeba bardzo docenić jego występ. Cały czas był pod grą i z ogromną łatwością dochodził do sytuacji.

Rezerwowi:

Christian Pulisic – 5

Dość rozczarowująca zmiana Amerykanina. Miał 45 minut na zapunktowanie, a poziom gry ofensywnej spadł po tym, jak zastąpił Kaia Havertza.

Hakim Ziyech – 5

Podobnie jak Pulisic, nie miał większego wpływu na ofensywę. Oddał dwa strzały, oba do zapomnienia.

Reece James – 6

Po wejściu zdążył przeprowadzić jeden drybling i oddać jeden strzał. Zagrał jako prawy środkowy obrońca, jego zmiana była po to, by Thiago Silva odpoczął przed rewanżem z Realem Madryt.