Fot. Jacek Stanisławski

Amp-herosi łamiący bariery [recenzja]

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 07.12.2021 17:51 / Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 17:51

O tym, że futbol pozwala przekraczać granice, wiadomo nie od dziś. Doskonałym potwierdzeniem tej tezy są zawodnicy amp futbolu, którzy wbrew przeciwnościom losu, uprawiają piłkę nożną i robią to z niezwykłym oddaniem. Ich heroizm, pasja, dążenie do realizacji marzeń i wola walki zasługują na najwyższe uznanie.


Temat amp futbolu, rozwoju tej dyscypliny w Polsce, został podjęty w wydanej przez wydawnictwo SQN w połowie września tego roku książce "Amp futbol. Jedną nogą w finale". Jest to dzieło zbiorowe, które przybliża nam ideę amp futoblu. Możemy bliżej poznać tę dynamicznie rozwijającą się dyscyplinę sportu, która mimo, iż jest uprawiana przez osoby niepełnosprawne, cieszy się coraz większym zainteresowaniem i skupia wokół siebie coraz większe rzesze kibiców. Amp futobl to dyscyplina ciekawa, widowiska, a nade wszystko tworzona przez ludzi, którzy naprawdę kochają futbol. Ich miłość jest tak wielka, że nie patrzą na korzyści finansowe, a nawet na to, że nie mają nogi. Po prostu grają i robią to w naprawdę widowiskowym stylu. Tę pasję widać na boisku, widać ich szczerą radość, euforię z pozoru błahych osiągnięć.

 


Amp futbol uczy rzeczy uniwersalnych. Czytając wyznania piłkarzy uprawiających tę dyscyplinę możemy dojść do wniosku, że nawet duże trudności można pokonać i wykorzystać je do zbudowania czegoś niesamowitego. Dla wielu ludzi gra w piłkę bez nogi wydaje się niemożliwa, a ci ludzie udowadniają, że rzeczy niemożliwe nie istnieją. Warte uwagi były wywiady z piłkarzami amp futbolu. Praktycznie wszyscy z nich zgodnie twierdzą, że brak nogi nie stanowi dla nich problemu. Oczywiście, wypadek lub choroba, w wyniku której stracili kończynę był dla nich trudnym doświadczeniem, ale dzięki piłce nożnej cieszą się życiem, realizują swoją pasję i nade wszystko są szczęśliwymi ludźmi. Ich słowa uczą pokory. Uczą wytrwałości oraz poczucia, że trudności, z którymi przychodzi zmagać nam się na co dzień, w zdecydowanej większości są do przezwyciężenia. W książce "Amp futbol. Jedną nogą w finale" przeczytamy także wywiady z osobami, które odpowiadają za rozwój tej dyscypliny w Polsce. Ci ludzie robią to z pasji i sprawia im to ogromną radość, mimo zerowych lub bardzo niskich profitów finansowych.


Ta zgrabnie napisana opowieść o amp futbolu stanowi dzieło motywacyjne, z pewnością pomagające w pobudzenia pragnienia do realizacji swoich marzeń.

 

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close