Madryt. Przewodnik dla kibiców [recenzja]

Autor: Maciej Stybel Dodano: 16.01.2024 14:02 / Ostatnia aktualizacja: 16.01.2024 14:07

Jeżeli zapytalibyśmy kibica piłki nożnej, który klub można według niego nazwać ,,największym zespołem w historii” to prawdopodobnie duża część ankietowanych wskazałaby na Real Madryt. Królewscy są jedną z najbardziej utytułowanych drużyn w historii i równocześnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w świecie sportu. Tysiące kibiców co roku odwiedzają stolicę Hiszpanii, żeby zobaczyć w akcji swoich idoli. Jeżeli kiedykolwiek chcieliście tak jak oni wziąć udział w takim przeżyciu, to ostatnio na polskim rynku wydawniczym ukazała się pozycja, która znacznie ułatwi wam organizację ,,piłkarskiego" wyjazdu do Madrytu.

 

Mowa o publikacji ,,Madryt. Przewodnik dla kibiców” autorstwa Karola Kaminskiego, wieloletniego kibica Realu, który przez jakiś czas mieszkał w Madrycie i w tym okresie zdążył poznać miasto od podszewki. Jego przewodnik odpowiednio wprowadza nas w klimat panujący w stolicy Hiszpanii. Na stronach książki autor prowadzi nas przez historię Madrytu, jego niezwykłe miejsca oraz lokalne tradycje.

 

Oczywiście druga część tytułu wskazuje, że nie jest to zwykły przewodnik i rzeczywiście jest on bardzo wartościową lekturą dla każdego, kto chce odwiedzić Madryt w celach czysto piłkarskich, ale też nie tylko. W kolejnych rozdziałach mamy omówione wszystkie elementy, które są niezbędne do przygotowania udanego wyjazdu na mecz. Autor podaje między innymi ceny poszczególnych atrakcji, opcje dojazdu, cenne wskazówki. Dokładnie wyjaśnia jak kupić bilety, o której najlepiej przyjść na stadion czy gdzie kibice świętują kolejne triumfy Realu.

 

Mimo że nie jestem fanem Królewskich, to książka ,,Madryt. Przewodnik dla kibiców.” bardzo mnie zaciekawiła i pozwoliła mi poczuć atmosferę miasta i tego wyjątkowego klubu. Polecam ją nie tylko kibicom hiszpańskiego zespołu, ale także wszystkim pasjonatom piłki, którzy realizując swoją pasję uwielbiają odwiedzać różnorodne miasta i stadiony.

Aby móc dodać komentarz musisz się zalogować lub zarejestrować, jeśli wciąż nie posiadasz u nas konta.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close