Miasto Londyn

Londyn jest stolicą Wielkiej Brytanii i jednocześnie największym miastem w kraju. Mieści się w południowo-wschodniej części Anglii, a jeśli chodzi już o względy czysto-piłkarskie to mieści się tu najwięcej klubów grających w Premier League. Poza niewątpliwymi walorami sportowymi jest to jedno z najpiękniejszych miast.

Jeśli ktoś wybiera się do Londynu, przedstawiamy krótki poradnik co powinno się zwiedzić w tym mieście. W Londynie jest tak wiele atrakcji, że nie sposób opisać je wszystkie. Jedno jest pewne: każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Tower Bridge - Jest to zwodzony most nad Tamizą, wybudowany w XIX wieku.

 

Big Ben - Wieża zegarowa, która należy do Pałacu Westminsterskiego.

Opactwo Westminsterskie - Świątynia Anglikańska, miejsce pochówku sławnych i zasłużonych, między innymi Williama Shakespeare’a, czy Isaaca Newtona.

Pałac Buckingham - Londyńska rezydencja brytyjskich monarchów. Jest to miejsce udostępnione do zwiedzania, bilet wstępu kosztuje około 100 zł. Przed nim możemy dostrzec charakterystycznych strażników gwardii królewskiej.


Hyde Park - Jest to jeden z królewskich parków, na którym bardzo często odbywają się różnego rodzaju koncerty.


London Eye - jest to diabelski młyn/koło obserwacyjne, znajdujące się nad Tamizą. London Eye jest jedną z trzech budowli wybudowanych w Londynie z okazji nowego tysiąclecia. Koło ma wysokość 135 metrów, a jego pełny obrót trwa około 30 minut. Na kole znajdują się 32 klimatyzowane kapsuły pasażerskie.

Charakterystycznym elementem londyńskiego krajobrazu są taksówki, które są nieodłącznym elementem. Jest to praca, którą bardzo ciężko dostać, ponieważ przed jej podjęciem trzeba przejść szereg skomplikowanych egzaminów. Największe wrażenie może robić test, w którym trzeba nauczyć się każdej, nawet najmniejszej, uliczki. Nie jest to łatwe chociażby ze względu na to, że Londyn jest miastem większym od Nowego Jorku czy ponad 10 razy większym niż Paryż.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close