Historia Chelsea Poland

Cały serwis Chelsea Poland składa się z fanpage, konta na Instagramie, Twitterze oraz strony www (chelseapoland.com, kiedyś z bloga: theblues.blogspot.com). 2 maja 2012 roku obecny właściciel Chelsea Poland - Jakub Similak, postanowił założyć fanpage na Facebooku, by dzielić swoją wspólną pasję z szerszą widownią. Jak sam twierdzi: "Nigdy nie przypuszczałem, że ze zwykłej młodzieńczej fanaberii powstanie tak duży projekt, który łączy wiele fanów The Blues w Polsce.".

 

Aktualnie Chelsea Poland posiada 22,6 tyś polubień na Facebooku! (Stan na dzień 31 lipca 2018 roku).

 

Na początku swojej przygody z fanpage Kuba próbował różnymi działaniami dostać się do szerszej publiczności, w tamtym czasie najpopularniejszą metodą był tzw. "Share for share". Pierwsze polubienia na profil Chelsea Poland przybywały, a administrator wkrótce zaczął planować różne konkursy i współprace z najpopularniejszymi w tamtym okresie stronami.

 

Przez większość czasu Kuba sam zajmował się fanpage, choć też bywały osoby, które mu pomagały - z krótszym lub dłuższym stażem. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni, gdy właściciel stwierdził, iż chce rozwinąć swój serwis. Z wielkimi planami na przyszłość, przyszły również nabory na redaktorów. Pierwszy owocny nabór był mniej więcej w listopadzie 2016 roku i od tego czasu zawsze dla Was na fanpage pisze ponad pięć osób.

 

Z miesiąca na miesiąc fanpage rozwijał się w zawrotnym tempie, najświeższe wiadomości, konkursy, współprace, założenie innych social mediów, wydanie miesięcznika w formie PDF'a, aż do startu strony www, na którą czeka wiele fanów z całej Polski.

 

Jest to kawał pięknej historii opisanej w skrócie, niemniej jednak powstały serwis utrzymuje się na rynku już od sześciu lat i nie zapowiada się by miał kolokwialnie mówiąc, odwiesić buty na kołek.

 

Chelsea Poland od zawsze ma swoje hasło przewodnie, które wraz z naszymi powodzeniami będzie coraz bardziej aktualne: Bez Was, nie byłoby nas!

 

"Z tego miejsca chciałbym podziękować wszystkim osobom, które od drugiego maja 2012 roku chociaż przez chwilę były ze mną i pomagały mi w tworzeniu tego serwisu. Czy włożyły w to większy wkład, czy mniejszy, wszystkim należy się ogromne dziękuję, ponieważ teraz nie byłbym w tym samym miejscu." - właściciel Chelsea Poland, Jakub Similak.

 

W 2020 roku nastąpiła zmiana właściciela serwisu Chelsea Poland.

Nasza strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

close