Podział punktów i bezbramkowy remis z Evertonem na Stamford Bridge

Autor: Dodano: 11.11.2018 17:14 / Ostatnia aktualizacja: 11.11.2018 17:14

Chelsea z Evertonem nie przegrała na Stamford Bridge od ponad 20 lat! Passa została przedłużona, ale The Blues nie odnieśli zwycięstwa. Bezbramkowym remisem muszą zadowolić się piłkarze Maurizio Sarriego, mimo tego, że dominowali niemal przez całą drugą połowę spotkania.

2' Pierwszy rzut rożny w tym meczu dla Evertonu. Dobre dośrodkowanie, ale Andre Gomes nie trafia strzałem głową w bramkę.

5' Początek spotkania dla Evertonu. Niby akcje są niepozorne, nie kończą się jeszcze niczym konkretnym, ale jednak więcej przesiadujemy na połowie bronionej przez Chelsea. The Blues dają się wyszaleć Richarlisonowi i spółce.

10' Wreszcie pierwsza dobrze zapowiadająca się akcja. Rozpoczynała się ona od Edena Hazarda, ale skończyła na Mateo Kovaciciu i próbie efektywnego odegrania do Belga. Przejęli to rywale. Zapominamy o tej akcji i konstruujemy następną.

11' Digne wykonuje drugi rzut dla Everotnu. Skończyło się ładnym, ale minimalnie niecelnym strzałem Bernarda. Dla pewności Kepa rzucił się z całym swoim angażem do tej piłki.

14' Kolejne zagranie Hazarda do Kovacicia, kolejne zagranie z pierwszej piłki Chorwata i... kolejna strata piłki. Jak do tej pory, Chelsea idzie jak po grudzie.

17' Wreszcie można powiedzieć o jakimś zagrożeniu ze strony Chelsea. Alonso dośrodkuje w głąb pola karnego, ale obrońcy Evertonu ratują się wybiciem na rzut rożny, z którego jednak nic nie wynikło.

21' Za faul na Edenie Hazardzie niedaleko pola karnego, Yerry Mina otrzymuje żółtą kartkę.

23' Rzut wolny dla Chelsea. Wykonawcą Marcos Alonso. Ciekawe ustawienie piłkarzy Maurizio Sarriego przy wykonaniu tego stałego fragmentu. Bezpośredni strzał i zadrżały serca kibiców Evertonu, bo piłka o niewiele minęła lewy słupek.

26' Wydaje się, że nawałnica rywala już się skończyła. Teraz to gospodarze zaczynają spychać rywala na własną połowę.

28' Zasłużoną żółtą kartkę po faulu na Gylfim Sigurdssonie zobaczył Jorginho.

32' Posiadanie piłki: Chelsea 68%:32% Everton.

34' Kolejna żółta kartka dla piłkarza Chelsea. Tym razem ukarany nią zostaje N'Golo Kante.

39' Faule: Chelsea 4:4 Evreton

40' Super strzał z woleja Marcos Alonso, ale jeszcze lepsza interwencja Pickforda! Widać, że Hiszpan ma dzisiaj chęć na zdobycie bramki.

44' Strzały: Chelsea 3:4 Everton.

45+1' Kontra The Blues zapowiadała się obiecująco, ale dośrodkowanie Marcosa Alonso nie było najlepszej jakości. Za wysokie i za dalekie, by można było coś więcej z tej akcji sklecić.

45+2' Po żółtej kartce dostają: Rudiger (Chelsea) i Bernard (Evreton). Pierwszy za zbyt nerwową reakcję na faul jaki popełnił ten drugi.

45+3' KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Chaos z jednej i z drugiej strony. Początek meczu ze wskazaniem na Everton, ale z minuty na minutę, Chelsea coraz bardziej rządziła na boisku. Nie przekłada się to jednak na liczbę akcji, które mogłyby poważnie zagrozić bramce Jordana Pickforda, a co za tym idzie, na gole.

46' Z grubej rury zaczęła Chelsea! Dośrodkowanie Hazarda do Moraty, który musiał przepychać się z Yerrym Miną, ale udało mu się oddać strzał z bliskiej odległości. Na refleks wybronił to Pickford. Będzie ciężko dziś go pokonać!

51' Spalone: Chelsea 1:5 Everton

52' Dobra współpraca Williana z Hazardem. Ostatecznie mocne podanie w szerz Belga, ale nikt nie przeciął tego zagrania i piłka wyszła na aut.

61' Uwija się ten Pickford ostatnimi czasy tym samym ratując punkt jak na razie dla Everotnu. Chelsea ma rzut rożny, a raczej ich serię. Niestety żaden nie przyniósł zmianę wyniku.

64' Pierwsze zmiany u obu zespołów. Za Jorginho wchodzi Cesc Fabregas, a Bernarda zastępuje Ademola Lookman.

65' Alonso + uderzenie = zagrożenie. Tym razem huknięcie z półwoleja trafiło w słupek. Chelsea wciąż nie może wyjść na prowadzenie.

69' Kontakty z piłką: Chelsea 647:372 Everton.

72' Gol, ale ze spalonego. Cesar Azpillicueta mógł mieć asystę do gola Alvaro Moraty, ale napastnik był jednak na widocznym offsajdzie. Chwilę później swoją sytuację na gola miał Eden Hazard, ale strzał minimalnie niecelny.

73' Jordan Pickford za przedłużanie wznowienia gry otrzymuje żółtą kartkę.

74' Podania: Chelsea 570:260 Everton.

80' Udane wejścia w rywala: Chelsea 17:18 Everton.

81' Wchodzi on! Ross Barkley, były piłkarz Evertonu. Ma około 10 minut na pomoc Chelsea w odniesieniu zwycięstwa. Zastępuje Mateo Kovacicia.

85' Strzały: Chelsea 13:6 Everton

88' Za dyskusje z arbitrem żółtą kartkę dostaje Alvaro Morata.

90+3' Faule: Chelsea 7:10 Everton

90+6' KONIEC MECZU! Trudny mecz dla Chelsea, The Toffies postawili twarde warunki choć remis powinni najbardziej zawdzięczać Jordanowi Pickfordowi, który przynajmniej 3 arcygroźne sytuacje wybronił swojej drużynie.

Chelsea: Arrizabalaga - Azpillicueta, Rudiger, Luiz, Alonso - Kante, Jorginho (64' Fabregas), Kovacić (81' Barkley) - Willian (68' Pedro), Morata, Hazard.

Everton: Pickford - Coleman, Keane, Mina, Digne - Gomes, Gueye - Walcott, Sigurdsson (75' Jagielka), Bernard (64' Lookman) - Richarlison (89' Calvert-Lewin).

Źródło: własne, premierleague.com