The Blues w dalszej fazie rozgrywek! BATE 0:1 Chelsea

Autor: Dodano: 08.11.2018 21:00 / Ostatnia aktualizacja: 08.11.2018 21:04

Chelsea zapewniła sobie awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej, przedłużyła swoją passę bez porażki, pozostając jedyną drużyną z topowych lig z taką serią. BATE z kolei po raz pierwszy od 8 meczów nie zdobyło gola u siebie.

5' Strzał z dystansu autorstwa Barkleya. Piłka leciała w światło bramki, ale odbiła się od Oliviera Giroud i poszybowała daleko ponad bramkę.

6' Brzydki faul na Edenie Hazardzie. To powinna być żółta kartka. Upiekło się Aleksiejowi Riosowi.

11' Niemrawa gra obu drużyn. Chelsea ma przewagę, ale nie za bardzo zabiera się za udokumentowanie jej.

13' BATE postraszyło i to dwukrotnie. Najpierw strzał z dystansu Bagi prosto w słupek, a później po rzucie rożnym Kepa popisał się interwencją i trzeba było wybijać piłkę z linii bramkowej.

19' Po doskonałej interwencji Arrizabalagi, teraz kolejny fragment nudniejszej gry z obydwu stron.

25' My mamy posiadanie, a oni kontry. Jak do tej pory wszystko i tak zatrzymuje się najdalej na 25 metrze obu bramek.

29' Dobra organizacja w obronie BATE nie pozwala rozwinąć skrzydeł Chelsea. Dosłownie. Skrzydłowi i boczni obrońcy The Blues jak na razie mają mało do powiedzenia w tym meczu.

32' Hazard zmuszony do gry w głębi pola. BATE naprawdę odrobiło zadanie domowe z defensywy na to spotkanie.

34' Posiadanie piłki: BATE 29%:71% Chelsea

38' Podania: BATE 128:396 Chelsea

41' Eden Hazard dośrodkowuje z rzutu rożnego. Doskonale na zagranie głową nabiega Olivier Giroud, ale piłka ląduje obok słupka.

45' Faule: BATE 7:2 Chelsea

DRUGA POŁOWA

50' Celność podań: BATE 78%:92 % Chelsea

52' GOL DLA CHELSEA! Jorginho dostrzega wolnego Emersona Palmieri na lewej flance. Włoch dośrodkowuje ostro, co wykorzystuje Olivier Giroud i strzałem głową pokonuje bramkarza BATE. BATE 0:1 Chelsea! Pierwszy gol Giroud dla klubu od maja, kiedy to strzelił gola przeciwko Liverpoolowi.

58' Kolejne obramowanie bramki zaliczone dla piłkarzy BATE. Tym razem w spojenie uderzył Signevich. Kepa nie miałby szans z tym strzałem, który notabene był niejako rykoszetem wcześniejszego uderzenia jednego z piłkarzy białoruskiej drużyny.

60' Jak on mógł to spudłować? Rios miał wyłożoną piłkę jak na tacy, a ten przestrzelił i to mocno. To powinien być przynajmniej strzał w światło bramki. Szczęśliwie dla The Blues było to solidne pudło.

62' Ross Barkley próbuje z dystansu. Shrebitski broni, ale piłka wyszła na rzut rożny. Tymczasem mamy zmianę. Za Edena Hazarda wchodzi Willian.

66' Strzały w światło bramki: BATE 1:4 Chelsea

74' Podania: BATE 235:715 Chelsea

82' Rzuty rożne: BATE 1:5 Chelsea

86' Posiadanie piłki: BATE 35%:65% Chelsea

87' Berezkin był bliski zdobycia wyrównującego gola, ale jego techniczny strzał po ziemi minął minimalnie prawy słupek bramki Arrizabalagi.

90+1' Zablokowane strzały rywala: BATE 7:0 Chelsea

90+2' Willian posyła dokładne dośrodkowanie na nogę Oliviera Giroud, ale Francuz nieczysto trącił piłkę i ta nie wpadła do bramki.

90+3' Rzut rożny, wybicie z pola karnego przez piłkarzy Chelsea, strzał z dystansu zawodnika białoruskiego zespołu i... trzeci słupek dla BATE! Niestety za słupki nie przyznaje się punktów dlatego wciąż mamy 0:1 dla Chelsea!

KONIEC MECZU! Można rzec, że Chelsea wygrała najmniejszym nakładem sił, ale nie oznacza to, że BATE nie postraszyło. Gdyby nie pech, piłkarze The Blues byliby w niemałych tarapatach. Tak, czy siak, zwycięstwo, trzy punkty i awans do 1/16 finału Ligi Europejskiej są już zapewnione!

BATE Borysów: Shrebitski - Rios, Volkov, Filipenko, Filipović - Baga, Dragun, Hleb (81' Berezkin) - Skavysh (76' Moukam), Signevich (73' Tuominen), Stasevich.

Chelsea: Arrizabalaga - Emerson, Cahill, Christensen, Zappacosta - Loftus-Cheek (64' Kovacić), Jorginho, Barkley - Hazard (62' Willian), Giroud, Pedro (85' Hudson-Odoi).