Zza chmur wyjrzało słońce, wygrywamy po emocjonującym spotkaniu! Chelsea 3:1 Southampton

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 02.10.2021 17:55 / Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 18:07

Po dwóch porażkach z rzędu piłkarze Chelsea w końcu zaznali smaku zwycięstwa. W meczu 7. kolejki Premier League The Blues pokonali na Stamford Bridge Southampton 3:1 po bramkach Trevoha Chalobaha, Timo Wernera i Bena Chilwella. Goście kończyli to spotkanie w osłabieniu, gdyż czerwoną kartkę za brutalny faul na Jorginho otrzymał James Ward-Prowse.

W początkowych minutach oglądaliśmy wiele niedokładnych zagrań ze strony piłkarzy obu drużyn. Gra nie była płynna, brakowało spokoju, ale z czasem Chelsea potrafiła przejąć inicjatywę. Piłkarze Thomasa Tuchela mieli przewagę nad rywalami, choć nie była ona przytłaczająca.

Po dziewięciu minutach gry The Blues objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Bena Chilwella z rzutu rożnego piłkę musnął Ruben Loftus-Cheek, a do bramki skierował ją zamykający całą akcję Trevoh Chalobah. Młody obrońcy wykorzystał błąd rywali, którzy pozostawili go bez krycia i tym samym strzelił swoją drugą bramkę w Premier League.

W kolejnych minutach Chelsea przeważała nad rywalami, ale ci także mieli swoje szanse. Groźny strzał zza pola karnego oddał James Ward-Prowse, zaś po dośrodkowaniu Walkera-Petersa uderzenie głową w wykonaniu Theo Walcotta okazało się minimalnie niecelne.

Pod koniec pierwszej połowy Chelsea miała dwie znakomite okazje na podwyższenie prowadzenia. Najpierw fantastyczną akcję przeprowadził Antonio Rüdiger, który po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów zagrał podanie do Romelu Lukaku. Belg zgubił krycie i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali, ale sędzia słusznie nie uznał tego trafienia, gdyż w momencie podania napastnik The Blues znajdował się na minimalnym spalonym. Kilka minut później piłka ponownie znalazła się w bramce Świętych, ale i tym razem wynik nie zmienił się. Po dośrodkowaniu Calluma Hudsona-Odoia Aleksa McCarthy'ego strzałem głową pokonał Timo Werner. Sędzia po długim namyślne i interwencji systemu VAR anulował jednak to trafienie, gdyż dostrzegł, że cała akcja Chelsea rozpoczęła się od przewinienia Césara Azpilicuety.

Ostatecznie więcej bramek w pierwszej połowie nie padło. Na przerwę Chelsea schodziła przy skromnym prowadzeniu, które zawdzięczała bramce Trevoha Chalobaha.

Po zmianie stron Chelsea nadal przeważała, ale jej przewaga nie była już tak wyraźna, jak przed przerwą. Podopieczni Thomasa Tuchela grali zbyt wolno, żeby zaskoczyć rywali i strzelić drugą bramkę.

Southampton grał bardzo cierpliwie, starał się nie dopuszczać do zagrożenia pod swoim polem karnym i szukał akcji, która mogłaby dać wyrównującą bramkę. Święci dopięli swego w 60. minucie. Tino Livramento został sfaulowany w polu karnym Chelsea przez Bena Chilwellla, a sędzia bez wahania przyznał gościom jedenastkę. Rzut karny na bramkę zamienił James Ward-Prowse.

Po tej bramce Chelsea ostro wzięła się do pracy, by jak najszybciej odzyskać prowadzenie. Niebiescy zaczęli grać szybciej i co chwilę gościli pod polem karnym rywali i szukali bramki, dzięki której odzyskaliby prowadzenie. Bardzo bliski wpisania na listę strzelców był Timo Werner, który po wymianie z Romelu Lukaku wbiegł w pole karne, ale jego strzał znakomicie obronił Alex McCarthy.

Kilka minut później gra została przerwana na kilka minut. Po bardzo ostrym zagraniu Jamesa Warda-Prowse'a na murawę Stamford Bridge padł wprowadzony chwilę wcześniej z ławki rezerwowych Jorginho. Reprezentant Włoch mógł mówić o dużym szczęściu, gdyż nie doznał poważniejszego urazu. VAR przez kilka minut analizował całą sytuację, aż w końcu osobiście obejrzał ją główny arbiter. Martin Atkinson nie miał wątpliwości i pokazał kapitanowi Świętych czerwoną kartkę.

Grając w przewadze jednego zawodnika Chelsea wyraźnie dominowała nad rywalami i raz po raz nacierała na ich bramkę. The Blues mieli świadomość upływającego czasu i wiedzieli, że nie mają na co czekać. Ich starania przyniosły oczekiwany skutek w 84. minucie. Po znakomitym przeżucie Rossa Barkleya piłkę w pole karne zagrał César Azpilicueta, a Timo Werner strzałem z najbliższej odległości dał swojej drużynie prowadzenie.

W końcówce Chelsea nadal napierała na rywali, co dało jej kolejną bramkę. W 89. minucie pod bramką Świętych doszło do sporego zamieszania. Najpierw w słupek trafił Romelu Lukaku, dobitka Masona Mounta odbiła się od poprzeczki, aż w końcu strzał Bena Chilwella z bardzo trudnej pozycji zakończył się golem. Piłka pełnym obwodem minęła linię bramkową, choć Alex McCarthy był o krok od udanej interwencji. W tej sytuacji przydatna okazała się technologia goal-line, gdyż to dzięki niej sędzia mógł podjąć prawidłową decyzję. Kilka minut później spotkanie dobiegło końca i Chelsea mogła cieszyć się ze zwycięstwa i trzech punktów.

Chelsea 3:1 Southampton (1:0). Bramki: Chalobah 9', Werner 84', Chilwell 89' – Ward-Prowse 60' (kar.)

Chelsea: Mendy; Chalobah, Thiago Silva, Rüdiger; Azpilicueta (c), Loftus-Cheek (Barkley 83'), Kovačić (Jorginho 73'), Chilwell; Hudson-Odoi (Mount 65'), Lukaku, Werner

Southampton: McCarthy; Livramento, Bednarek, Salisu, Walker-Peters; Romeu, Ward-Prowse (c), Redmond (Elyounoussi 87'); Walcott (Diallo 46'), Tella (Djenepo 73'), Armstrong

Wojtas
komentarzy: 3210
08.10.2021 21:38

5 naszych piłkarzy jest nominowanych do Złotej Piłki ! Największe szanse na zwycięstwo z piłkarzy Chelsea ma pewnie Jorginho ale ja szczerze uważam że wygra Lewandowski . Ahh piękny jest ten rok dla The Blues :)

Chelsea ?
komentarzy: 1669
07.10.2021 22:00

Na pewno nie ma czego się obawiać przez ten sezony czy nawet kolejny najpierw sroki będą musiały kupić kilka dobrych zawodników a nie że każdy myśli że już tam gwiazdy idą do tego trzeba będzie tam poukładać skład ale boję się co to będzie

Pan Magiczny
komentarzy: 656
08.10.2021 10:32

Zimowe okienko transferowe zapowiada się ciekawie...

FanTheBlues
komentarzy: 3085
07.10.2021 21:40

Stało się oficjalnie,Sroki najbogatszym klubem.Oj będzie się działo w PL ;)

07.10.2021 21:37

Lukaku z bramką i to jaką:) oby tak dalej..

07.10.2021 20:39

Mecz już za chwilę Belgia-Francja,sądzę że po wyrównanej walce Belgia wygra 2:1 i nasz... BIZON.. (Lukaku) strzeli minimum jedną bramkę:)

FanTheBlues
07.10.2021 14:32

Araby podobno mają jeszcze dziś przejąć,Newcastle.Sroki mają być teraz jednym z najbogatszych klubów w Anglii i kupować najlepszych zawodników już w tym zimowym okienku

ChelseaGol
07.10.2021 18:02

Też tak media czy źródła podają ale tylko czas pokaże lub zweryfikuje jak będą się prezentować piłkarsko..

ChelseaGol
07.10.2021 12:28

Ten Gavi we wczorajszym meczu na tle Włochów pokazał się z bardzo dobrej strony,co istotne chłopak nie spalił się psychicznie,widać w nim ogromny potencjał.

Chciałbym aby w naszej drużynie taki młodzik wszedł do drużyny że tak to ujmę(z kopa wypier... drzwi z futryny)... :)