Niepokonany marsz trwa dalej. Chelsea wygrywa z Crystal Palace!

Autor: Dodano: 04.11.2018 17:49 / Ostatnia aktualizacja: 04.11.2018 19:24

11 mecz Chelsea w Premier League tego sezonu to mecz u siebie przeciwko Crystal Palace. Po pierwszych 45 minutach piłkarze Maurizio Sarriego radzili sobie solidnie, ale nie wybitnie. Wygrywamy 1:0 po golu Moraty. W drugiej części najpierw rozkręcili się goście, czego skutkiem było wyrównanie, ale po wejściu Edena Hazarda, Chelsea odpowiedziała z nawiązką.

5' Strzał Pedro po podaniu Williana, rożny dla Crystal Palace i zagranie ręką Jorginho. To wszystko, co działo się w pierwszych pięciu minutach spotkania.

8' Ross Barkley zagrywa piłkę w pole karne, James Tomkins nietrafia w piłkę, ale i tak ona ląduje spokojnie w rękach Wayne'a Henneseya.

14' Za wiele się nie dzieje pod obydwoma polami karnymi. Gra utknęła w środkowej strefie boiska, ale z gry jak na razie i tak więcej mają piłkarze gospodarzy.

18' Dość brzydki faul na Davidzie Luizie autorstwa Jamesa McArthura. To mogła być żółta kartka. Zaraz potem Antonio Rudiger próbował daleką piłką uruchomić Alvaro Moratę, ale Hiszpan był na pozycji spalonej.

22'  Crystal Palace ma teraz swoje kilka minut. Dwa razy w przeciągu dwóch minut weszli z piłką w pole karne Kepy, ale raz skończyło się strzałem ponad bramką, a drugi raz strzał został zablokowany. Dwukrotnie próbował Max Meyer.

28' Po raz kolejny Alvaro Morata złapany na spalonym. Tym razem zagrywał do niego Pedro.

30' Posiadanie piłki po pół godzinie gry: Chelsea 73% : 27% Crystal Palace. Tymczasem Chelsea miała 2 rzuty rożne z rzędu, ale żaden z nich nie został wykorzystany.

32' GOL DLA CHELSEA! Pierwszy celny strzał ekipy Sarriego i bramka. Barkley zagrywa z lewej flanki do Pedro, ten dwukrotnie podawał do Alvaro Moraty, ale druga próba trafiła już do adresata. Hiszpan przyjął piłkę, obrócił się i strzelił tak, jak wszyscy chcielibyśmy żeby uderzał. Nie do obrony dla Hennesseya. Chelsea 1:0 Crystal Palace.

35' Gol, ale ze spalonego Williana. Minimalnie, ale jednak Brazylijczyk spalił przy podaniu Pedro.

38' Liczba podań: Chelsea 339 : 100 Crystal Palace.

39' Willian daleka piłka z rzutu wolnego z głębi boiska. Główka Alonso do Moraty, ten też próbuje główką, ale piłka przelatuje tuż nad bramką Crystal Palace.

44' Kontakty z piłką: Chelsea 370 : 111 Crystal Palace

45+2' Koniec pierwszej połowy!

50' Pierwsze pięć minut drugiej połowy jeszcze bardziej senne niż te z pierwszej części. Najciekawszą akcją boiskową była szarża N'Golo Kante, który wyhamował nagle przed polem karnym rywala i podał do Pedro, czym mocno ją spowolnił a ostatecznie nie doprowadziło to do niczego konkretnego. Z sytuacji pozaboiskowych... rozgrzewka Hazarda spotkała się z aplauzem publiczności na Stamford Bridge.

53' GOL DLA CRYSTAL PALACE! Andros Townsend strzelcem bramki. Wymiana podań między Tomkinsem a McArthurem, który podał na dobieg do Townsenda. David Luiz nie dogonił Anglika, a ten uderzył w kierunku dłuższego słupka, niestety zbyt ciężki strzał do wyjęcia dla Arrizabalagi. Chelsea 1:1 Crystal Palace. Za łatwo straciliśmy to prowadzenie.

60' Strzał z dystansu Williana z prawej nogi. Piłka jednak prosto w ręce Hennesseya. Chwilę później Zaha, Van Aanholt i Meyer skonstruowali ładną akcję, ale zakończyli ją jeszcze prostszym strzałem do obronienia niż ten Williana.

61' Strzały na bramkę: Chelsea 2:2 Crystal Palace.

63' Doskonałe dośrodkowanie Williana, świetna i mocna główka Davida Luiza, ale jeszcze lepsza robinsonada bramkarza Crystal Palace.

64' Podwójna zmiana w Chelsea. Schodzą Willian i Ross Barkley, a wchodzą Eden Hazard i Mateo Kovacić.

65' GOL DLA CHELSEA! Ledwie wszedł i już asystuje! Eden Hazard dośrodkowuje w pole karne z rzutu wolnego, piłka mija wszystkich i dociera dopiero do ostatniego Alvaro Moraty. Ten przyjął piłkę na klatkę piersiową, a następnie po raz kolejny umieszcza piłkę w siatce! Chelsea 2:1 Crystal Palace.

70' GOL DLA CHELSEA! Tym razem z lewej strony płaskie dośrodkowanie Marcosa Alonso, które dociera idealnie do nadbiegającego Pedro. Zamienił ten strzał na bramkę i do asysty dorzuca także bramkę! Chelsea 3:1 Crystal Palace.

74' Udane wejścia w rywala: Chelsea 14 : 12 Crystal Palace

76' Liczba strzałów: Chelsea 13:5 Crystal Palace

80' Kovacić próbuje z dystansu, ale strzał mija w bezpiecznej odległości bramkę. Strzał ten został poprzedzony całkiem fajną grą podań piłkarzy Chelsea.

81' Zmiany w Chelsea i Crystal Palace. Zejdą Jorginho i James McArthur, a wejdą Cesc Fabregas i Jeffrey Schlupp.

83' Spalone: Chelsea 7:1 Crystal Palace

89' Błąd piłkarza Crystal Palace wykorzystał N'Golo Kante, podał do Pedro, a ten próbował wykorzystać dobre ustawienie i bieg w wolną strefę Alvaro Moraty, ale w ostatniej chwili podanie zostało zatrzymane wytrącone wślizgiem przez Mamadou Sakho, a potem wyłapane przez Wayne'a Hennesseya. Piłkarze Roya Hodgsona już od utraty trzeciego gola wyglądają na pogodzonych z porażką.

90+2'  W jednej minucie okazje mieli Townsend i Morata. Pierwszy z nich znowu uciekł Davidowi Luizowi, ale ostatecznie uderzył obok bramki. Drugi z nich w sytuacji sam na sam chciał przelobować bramkarza, ale bramkarz czujnie wyłapał piłkę lecącą tuż nad jego głową.

90+3' KONIEC MECZU! CHELSEA 3:1 CRYSTAL PALACE

Chelsea: Arrizabalaga - Azpillicueta, Rudiger, Luiz, Alonso - Kante, Jorginho (81' Fabregas), Barkley (64' Kovacić) - Pedro, Morata, Willian (64' Hazard)

Crystal Palace: Hennessey - Wan-Bissaka, Tomkins, Sakho, Van Aanholt - Kouyate, Milivojevic, McArthur (81' Schlupp) - Townsend, Zaha, Meyer (71' J. Ayew)