Było nerwowo, ale jest kolejne zwycięstwo. Chelsea 3:0 Aston Villa

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 11.09.2021 20:23 / Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 17:56

Chelsea wygrała pierwszy po reprezentacyjnej przerwie mecz. W 4. kolejce Premier League podopieczni Thomasa Tuchela pokonali Aston Villę 3:0. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisał się Romelu Lukaku, na początku drugiej w jego ślady poszedł Mateo Kovačić, zaś w ostatniej minucie doliczonego czasu gry drugie trafienie zaliczył Lukaku.

Pierwsze minuty spotkania mogły się podobać. Obie drużyny grały odważnie i szukały możliwości stworzenia dobrej sytuacji bramkowej. Obie też dobrze grały w defensywie, przez co nie oglądaliśmy zbyt wielu groźnych strzałów na bramkę. W dziewiątej minucie The Blues byli o krok od objęcia prowadzenia, gdy po dośrodkowaniu Calluma Hudsona-Odoia Ezri Konsa podjął próbę wybicia piłki, ale zrobił to w taki sposób, że ta trafiła w poprzeczkę. Goście mogli więc mówić o sporym szczęściu.

Kilka minut później Chelsea dopięła swego. Mateo Kovačić fantastycznie wyprowadził piłkę spod własnego pola karnego, minął dwóch rywali, a następnie posłał długie, ale bardzo precyzyjne podanie do wychodzącego na czystą pozycję Romelu Lukaku. Belg z łatwością ograł Axela Tuanzebe, a następnie sprytnym strzałem pokonał Jeda Steera.

Po tej bramce gra The Blues straciła tempo i to Aston Villa prezentowała lepszą dyspozycję. Bardzo słabo w środku pola radził sobie debiutujący w Premier League Saúl Ñíguez. Hiszpan zaliczył kilka niebezpiecznych strat, które mogły zakończyć się utratą bramki. Po jednej z nich Ollie Watkins zdołał już minąć Édouarda Mendy'ego, ale znakomitą interwencją popisał się Thiago Silva, który klatką piersiową zatrzymał zmierzającą do bramki piłkę.

W następnych minutach The Villans nadal napierali na bramkę Chelsea i dochodzili do kolejnych okazji strzeleckich. Wynik jednak nie zmieniał się, gdyż świetną formę prezentował Édouard Mendy. Senegalczyk raz po raz zatrzymywał ataki rywali i zapobiegał utracie bramki.

Taki obraz gry utrzymywał się do końca pierwszej części gry. Na przerwę piłkarze Chelsea schodzili przy skromnym prowadzeniu, choć ich gra mogła pozostawiać wiele do życzenia.

Na początku drugiej połowy Chelsea otrzymała prezent od rywali, wykorzystała go i strzeliła drugą bramkę. W pozornie prostej sytuacji Tyrone Mings popełnił fatalny błąd, gdyż zbyt lekko podał do swojego bramkarza. Piłkę przejął Mateo Kovačić, który technicznym strzałem umieścił ją w bramce.

W kolejnych minutach spotkanie przebiegało w bardzo spokojnym tempie. Chelsea kontrolowała grę, zaś Aston Villa nie była już tak groźna, jak przed przerwą. Rzadko oglądaliśmy klarowne sytuacje podbramkowe

Minuty upływały, a obraz gry nie zmieniał się. Chelsea prowadziła grę i utrzymywała dwubramkowe prowadzenie. Z upływem czasu goście coraz rzadziej stwarzali zagrożenie w polu karnym The Blues. Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego Niebiescy podwyższyli prowadzenie. Wynik na 3:0 ustalił Romelu Lukaku. Chelsea po trudnej pierwszej i niezbyt porywającej drugiej połowie pokonała Aston Villę 3:0 i zdobyła komplet punktów.

Chelsea 3:0 Aston Villa (1:0). Bramki: Lukaku 15', 90', Kovačić 49'

Chelsea: Mendy; Chalobah, Thiago Silva, Rüdiger; Hudson-Odoi (Werner 82'), Kovačić, Saúl (Jorginho 46'), Alonso (c); Ziyech, Lukaku, Havertz (Azpilicueta 64')

Aston Villa: Steer; Konsa, Mings (c), Tuanzebe, Cash; Ramsey (Bailey 56'); Douglas Luiz (Nakamba 80'), McGinn; Targett, Watkins, Ings (Bertrand Traoré 69')

PiterSAW
komentarzy: 1170
12.09.2021 21:20

Ogladam wlasnie mecz AS Romy z Sassuolo. Patrzac na Abrahama to tylko morde wykrzywia, czeka na pilki i nic prawie nie pomaga kolegom. Tylko spaceruje

Midnite
komentarzy: 987
12.09.2021 21:32

Jak to on. Ale w dwóch pierwszych meczach był świetny.

PiterSAW
12.09.2021 21:58

Raz interweniowal przy roznym, a pozniej wywalczyl wolny po ktorym padl gol. Tyle dobrego zrobil w pierszej polowie

StarkillerObl
komentarzy: 262
12.09.2021 22:26

Też to oglądałem, ale wkurzył mnie brak powtórki nieuznanego gola dla Sassuolo (offside). Wiesz może czy w końcu było pokazane gdzie tam był niby spalony?

empichu
komentarzy: 33
12.09.2021 20:02

Silvie należy się kontrakt przynajmniej jeszcze na następny sezon jeśli będzie tego chciał :)

Bryan
komentarzy: 1005
12.09.2021 19:20

W przypadku Saula nieprzemyślane i dziecinnie proste błędy są jedną sprawą. Drugą jest to, że Hiszpan w ogóle nic nie wniósł do akcji ofensywnych. Zero kluczowych podań, zero prób popchnięcia akcji do przodu, zero kreatywności. Gdyby kontry Aston Villi szły po jakichś jego niezbyt udanych ofensywnych próbach, to jeszcze pół biedy. Tymczasem on nawet za bardzo nie próbował. W sumie gdyby nie te kisky, to nikt nawet nie zauważyłby go na murawie. Może wpuszczanie go do gry od pierwszej minuty nie było najlepszym pomysłem? Tak czy inaczej, najważniejsze, że po tych jego przypałach nie padła bramka dla rywali, bo to mogłoby całkowicie położyć go psychicznie. Ogólnie Saul wypadł bardzo słabo w debiucie, ale nie on jeden miał problemy na początku. Havertz w debiucie też nie zaimponował, a parę miesięcy później był bohaterem finału Ligi Mistrzów. Byłemu graczowi Atletico trzeba po prostu dać trochę czasu.

Martwi mnie postawa Hudson-Odoia. Coraz częściej zaczynam w niego wątpić. Kiedy on po raz ostatni zanotował jakiś dobry występ? Pamięta ktoś? Pytam poważnie, bo osobiście to tylko kojarzę jakieś momenty z początku rządów Tuchela. Teraz dostaje szanse z taką, powiedzmy szczerze, średnią Aston Villą i w sumie niewiele dobrego widać w jego grze. Może niech Tomasz zacznie ustawiać go wyżej, bo na dłuższą metę na wahadle młody Anglik zbyt wiele nie zdziała.

Mimo wszystko mecz jak najbardziej na plus. Mieliśmy problemy, ale rozwiązaliśmy je i ostatecznie liczą się 3 punkty. Mendy, Silva, Kovacić i Lukaku zagrali na najwyższym poziomie. Reszta spisała się znacznie słabiej, choć zmiennicy (Azpilicueta i Jorginho) zrobili co do nich należało. Alonso wyraźnie traci power z początku sezonu i od kolejnego meczu mocno liczę na duet James & Chilwell na wahadłach. Chciałbym też wreszcie zobaczyć w wyjściowej jedenastce Wernera wspierającego Lukaku ze skrzydła. Może niekoniecznie w następnym meczu ligowym z Tottenhamem, ale przy innej, dogodnej okazji.

grzybeek
komentarzy: 537
12.09.2021 16:58

Saul jak przyzwyczaji się że w anglii gra sie bardziej na faul to bedzie dobrze havertz tez musiał się prawie rok zaklimatyzować teraz co robi ;]

ma2shaq
komentarzy: 250
12.09.2021 14:28

Wczoraj dobitnie się przekonaliśmy czego nam brakowało w ostatnich sezonach. My po prostu byliśmy bezzębni w ataku. Teraz widać jak na dłoni co znaczy mieć prawdziwego napastnika. Rom miał dwie okazje i dwie bramki strzelił... A co do Saula pozostaje trzymać kciuki, że ogarnie się i przystosuje się do wymagań PL. Powiem jeszcze że przed przyjsciem TT, ten mecz byłby ostro w torbę.

komentarzy: 4304
12.09.2021 13:56

Mamy 3 pkt i to jest najważniejsze,w jakim już stylu to już nie,jak dla mnie,bo za styl nic nie ma, żadnych punktów.

Był nie tak dawno Sarri,graliśmy podaniami niezliczoną ilością co w żadne sposób nie przekładało się na bramki,być może Sarri nie miał składu takiego jaki ma Tuchel obecnie.

Teraz gramy stylem defensywny ale wygrywamy co istotne zdobywając 3 pkt.a w piłce o to właśnie chodzi,widzę że są osoby że pomimo wygranego meczu narzekają,ok każdy ma prawo za równo chwalić nasza drużynę jak i negatywnie oceniać.

Co do Saula,cóż takie rzeczy zdarzają się każdemu zawodnikowi,może to nie pierwszy i ostatni taki mecz6w jego wykonaniu?
A może to tylko wypadek przy pracy i zagrał najgorszy mecz po którym nigdy już Saula nie zobaczymy tak słabo grającego?
Od tego meczu może na co liczę, stać się jednym z kilku zawodników od których Tuchel będzie ustawiał mecze?
Wszystko jest możliwe,ja wiem jedno i wiele osób że mną się zgodzi?

Czy to chodzi o Saula czy ja wymienię Wernera,słaba gra będzie pojawiała się u któregoś z tej dwójki dość często to bez dwóch zdań nie mam wątpliwości że długo nie będą w naszej drużynie.