Raport z wtorkowych meczów reprezentacji: Giroud z dubletem dla Trójkolorowych

Autor: Piotr Różalski Dodano: 09.06.2021 08:27 / Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021 10:06

Wczorajszy wieczór był spod znaku sympatycznego Oliviera Giroud. Francuski napastnik wszedł z ławki w towarzyskim meczu z Bułgarią i strzelił dwa gole.

Zawodnik Chelsea zastąpił Karima Benzemę jeszcze w pierwszej części gry. Najpierw wynik spotkania otworzył Antoine Griezmann, zaś bramki po strzałach 34-latka padały w końcowej fazie sparingu. Ostatecznie podopieczni Didiera Deschampsa zaliczyli dobrą rozgrzewkę przed Euro, pokonując niżej notowanego rywala 3:0. Warty zaznaczenia jest też fakt, że Giroud brakuje już tylko pięciu trafień do zrównania się z legendarnym Thierrym Henrym w klasyfikacji strzelców dla Les Blues.

Poza Olivierem, udział w meczu wziął także N'Golo Kanté. Środkowy pomocnik wystąpił od pierwszej minuty i ustąpił miejsca Thomasowi Lemarowi w 65. minucie. Kurt Zouma w ogóle nie był zaangażowany w to spotkanie siedząc na ławce rezerwowych. Trójkolorowi w najbliższy wtorek zmierzą się z Niemcami w pierwszym pojedynku na mistrzostwach Europy.

Hakim Ziyech rozegrał ponad 20 minut dla Maroka w wygranym meczu towarzyskim z Ghaną. To właśnie za sprawą skrzydłowego The Blues padła jedyna bramka. Sprowadzony w zeszłym roku do zachodniego Londynu zawodnik posłał groźne dośrodkowanie z rzutu wolnego, które zostało zamienione na gola przez Jawada El Yamiqa.

Hakim Ziyech przyczynił się do zwycięstwa dla Maroka - fot. Getty Images

Po raz kolejny César Azpilicueta nie miał okazji sprawdzić swoich możliwości. Hiszpanie rozgromili Litwę 4:0, ale trzeba zauważyć, że w całości zespół był złożony z zawodników U-21. Wynikało to ze zdarzenia, jakim było uzyskanie pozytywnego wyniku na COVID-19 przez Sergio Busquetsa w niedzielny poranek. Zawodnik Barcelony, jak i reszta graczy dorosłej kadry, pozostała w izolacji.

Édouard Mendy był nie do przejścia między słupkami w finale Ligi Mistrzów i tak samo było w towarzyskim spotkaniu z Wyspami Zielonego Przylądka. Drużyna narodowa golkipera, czyli Senegal, pokonała swojego przeciwnika 2:0.

Młodzieżowy napastnik Chelsea Bryan Fiabema rozegrał całą drugą połowę w spotaniu Portugalia U-21 vs. Norwegia U-21. Mecz ponownie zakończył się porażką Skandynawów i takim samym wynikiem jak przed trzema dniami - 1:2.