Trofeum Ligi Mistrzów Kobiet nie dla piłkarek Emmy Hayes. Chelsea Women 0:4 FC Barcelona Femeni

Autor: Martyna Ściegienna Dodano: 16.05.2021 23:24 / Ostatnia aktualizacja: 16.05.2021 23:24

Łupem FC Barcelony padł ostateczny triumf w Lidze Mistrzów Kobiet. Zawodniczki z Hiszpanii zwyciężyły z mistrzyniami Anglii aż 4:0 i nie pozostawiły żadnych złudzeń, co do tego, której z drużyn należy się to trofeum.

Pierwsza bramka dla mistrzyń Hiszpanii padła już w 1. minucie spotkania. Po początkowej stracie Niamh Charles i późniejszym zamieszaniu w polu karnym piłkę do własnej bramki skierowała Melanie Leupolz. Pierwsze minuty były bardzo emocjonujące, dosłownie kilka sekund później, to Chelsea mogły zdobyć bramkę. Minimalnie ponad bramką strzelała jednak Pernille Harder.

Kolejna akcja, która mogła przynieść bramkę należała do Barcelony, Hermosa uderzyła jednak obok bramki. Chwilę potem błąd Berger sprowokował kolejną okazję dla Hiszpanek, zawodniczkom z Londynu na szczęście udało się wyjść z opresji. Parę minut później znowu do głosu doszły zawodniczki Chelsea i ponownie to Pernille Harder miała szansę, tym razem piłkę spod jej nóg w ostatniej chwili wybiła Torrejon.

W 14. minucie w polu karnym padła zawodniczka Barcelony, a sędzia bez wahania wskazała na rzut karny, który na bramkę zamieniła Alexia. Zaledwie 7 minut później było już 0:3. Piłkarki Chelsea nie mogły upilnować świetnie zorganizowanej ofensywy Barcelony. Te zaś radziły sobie na tyle dobrze, że przed przerwą zdołały jeszcze raz pokonać Berger i właściwie w ciągu pierwszych 45 minut zamknąć mecz.

Druga połowa nie była tak dynamiczna jak pierwsza. Zawodniczki Barcelony mając bezpieczny wynik nie rwały się do ataku, a Chelsea ewidentnie straciła wiarę w ostateczne zwycięstwo. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i polegała na ataku pozycyjnym Chelsea, który nie dawał jednak żadnych efektów. Groźniejsze niż akcje tworzone przez piłkarki Emmy Hayes były kontry Barcelony. W 60. minucie Hansen mogła wpisać się na listę strzelczyń, ale dobrą interwencją popisała się bramkarka Chelsea.

Zagrożenie pod bramką piłkarek z Barcelony mógł przynieść rzut wolny wykonywany przez Carter, a kończony strzałem przez Harder, ale i to nie skończyło się bramką. W ostatnich minutach meczu Barcelona zdobyła jeszcze jedną bramkę, ale odgwizdana została pozycja spalona.

Chelsea Women 0:4 FC Barcelona Femeni (0:4). Bramki: Leupolz 1' (sam.), Alexia 14' (k), Bonmati 21', Graham Hansen 36'

Chelsea Women: Berger; Charles, Bright, Eriksson (c), Carter; Leupolz (Reiten 46'), Ji (Cuthbert 73'), Ingle; Kirby, Harder; Kerr (England 73')

Barcelona Femeni: Panos; Torrejon (Crnogorcevic 82'), Guijarro, Maria Leon, Ouahabi (Melanie 82'); Bonmati, Hamraoui, Alexia (c) (Losada 71'); Graham Hansen (Mariona 62'), Hermoso (Oshoala 71'), Martens