Mecz wygrany, tytuł obroniony! Piłkarki Emmy Hayes mistrzyniami Anglii! Chelsea Women 5:0 Reading Women

Autor: Martyna Ściegienna Dodano: 09.05.2021 18:37 / Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 19:01

Dzisiejsze zwycięstwo z Reading zapewniło zawodniczkom The Blues drugie z rzędu, a czwarte w historii mistrzostwo Anglii. Goniący do ostatniej chwili Manchester City Women stracił do Chelsea 2 punkty.

Piłkarki pod wodzą Emmy Hayes od samego początku dzisiejszego meczu pokazały, że tytuł, po prostu się im należy. Już w 2. minucie po rzucie rożnym Melanie Leupolz zdołała pokonać bramkarkę przyjezdnych.

Chelsea dominowała w kolejnych minutach, ale brakowało skuteczności, świetną okazję zmarnowała Sam Kerr, który nie wykorzystała dogrania od Ji So-Yun. Niedługo potem piłka minimalnie minęła bramkę, po strzale głową Pernille Harder.

W końcu, na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy dwójkową akcję pomiędzy Kirby i Kerr, golem skończyła ta pierwsza. Do przerwy wynik był korzystny, ale w powietrzu czuć było kolejne bramki dla The Blues.

W drugą odsłonę lepiej weszły zawodniczki Reading, widać było w nich wolę walki i chęć odwrócenia wyniku, ale pomimo optycznej przewagi wypracowały sobie tylko jedną akcję, która mogła zagrozić bramce Chelsea. Fara Williams próbowała zaskoczyć Berger strzałem po dalszym słupku, ale doświadczona bramkarka poradziła sobie z tym uderzeniem.

Po lekko przespanym początku drugiej połowy w końcu do głosu doszły piłkarki Chelsea i od razu udało się im zdobyć bramkę. W 57. minucie ponownie Kirby wykorzystała podanie od Sam Kerr i było już 3:0.

Nieco ponad 10 minut później po stronie Chelsea były już 4 bramki. Tym razem na listę strzelczyń wpisała się Sam Kerr. W 75. minucie na 5:0 podwyższyła Erin Cuthbert i takim wynikiem zakończył się ostatni mecz ligowy Chelsea Women w sezonie 2020/2021.

A już za tydzień podopieczne Emmy Hayes zagrają o puchar Ligi Mistrzów Kobiet z FC Barceloną.

Chelsea Women 5:0 Reading Women (2:0). Bramki: Leupolz 2', Kirby 43', 57', Kerr 70', Cuthbert 76'

Chelsea Women: Berger; Charles (Andersson 58'), Bright, Eriksson (c), Carter (Blundell 69'); Leupolz (Fleming 69'), Ingle, Ji (Reiten 58'); Kirby, Harder (Cuthbert 58'); Kerr

Reading Women: Moloney; Leine, Bartrip, Cooper; Harding, Williams (c), James, Rowe, Roberts (Eikeland 79'); Harries (Chaplen 46'), Carter