Raport ze środowych i czwartkowych meczów reprezentacji

Autor: Maciej Stybel Dodano: 25.03.2021 23:41 / Ostatnia aktualizacja: 26.03.2021 17:56

Po długiej przerwie wracają spotkania reprezentacji i nadszedł czas na podsumowanie środowych i czwartkowych zmagań na arenie międzynarodowej.

Środa

Eliminacje do Mistrzostw Świata

Reprezentacja Walii przegrała 1:3 w meczu z reprezentacją Belgii. Dla gospodarzy do siatki trafiali De Bruyne, T. Hazard i R. Lukaku, a dla gości bramkę zdobył H. Wilson. Ethan Ampadu rozegrał pełne 90 minut, a Michy Batshuayi przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Reprezentacja Francji zremisowała 1:1 w starciu z reprezentacją Ukrainy. Na listę strzelców wpisali się Griezmann i Kimpembe (samobój). Olivier Giroud spędził na murawie 63. minuty, a N'Golo Kante rozegrał całe spotkanie.

Reprezentacja Chorwacji z Mateo Kovaciciem w składzie niespodziewanie przegrała z reprezentacją Słowenii 0:1. Bramkę dla gospodarzy zdobył Lovrić. Pomocnik Chelsea spędził na boisku 82. minuty.

Czwartek

Reprezentacja Danii po golach Braithwaite'a i Winda pokonała reprezentację Izraela 2:0. Andreas Christensen rozegrał całe spotkanie.

Reprezentacja Anglii pokonała reprezentację San Marino 5:0 po bramkach Warda-Prowse'a, Calverta-Lewina (x2), Sterlinga i Watkinsa. Po jednej asyście zanotowali Chilwell, James i Mount. Dwaj ostatni opuścili boisko w 46. minucie, a lewy obrońca The Blues spędził na murawie pełne 90 minut. Antonio Rüdiger rozegrał pełne 90 minut.

Reprezentacja Niemiec pokonała reprezentację Islandii 3:0. Na listę strzelców wpisali się Havertz, Goretzka i Gundogan. Pomocnik Chelsea spędził na boisku 79 minut. Timo Werner pojawił się na murawie na ostatnie 14 minut.

Reprezentacja Włoch pokonała reprezentację Irlandii Północnej 2:0 po golach Berardiego i Immobile. Emerson rozpoczął to spotkanie w wyjściowej jedenastce i został zmieniony w 75. minucie.

Reprezentacja Albanii pokonała 1:0 reprezentację Andory. Bramkę dla gości zdobył Lenjani. Armando Broja pojawił się na boisku w 81. minucie.

Mistrzostwa Europy U-21

Reprezentacja Anglii U-21 w pierwszym meczu fazy grupowej przegrała z reprezentacją Szwajcarii U-21 0:1. Gola dla Helwetów strzelił Ndoye. Callum Hudson-Odoi i Marc Guehi rozegrali pełne 90 minut. Conor Gallagher przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Mecze towarzyskie

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała reprezentację Jamajki 4:1. Dla gospodarzy do siatki trafiali Dest, Aaronson i Llletget (x2). Dla gości bramkę honorową zdobył Lowe. Christian Pulisic rozegrał 45 minut.

Źródło: Chelsea FC