Piłkarski rollercoaster w czystej postaci. Manchester City Women 2:4 Chelsea Women

Autor: Martyna Ściegienna Dodano: 20.01.2021 23:03 / Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 08:43

Chelsea Women pokonały dziś na wyjeździe Manchester City Women i tym samym zameldowały się w półfinale Continental Cup.

Zawodniczki obu drużyn walczyły jak równy z równym i zapewniły fanom emocje do samego końca spotkania. Wynik udało się rozstrzygnąć dopiero po dogrywce.

Od pierwszych minut meczu widać było, że będzie to ciekawe widowisko. Swoje dogodne szanse, aby wyprowadzić Chelsea na prowadzenie marnowały jednak Bethany England i Sam Kerr. Mimo to, tuż przed przerwą zawodniczkom Emmy Hayes udało się w końcu otworzyć wynik, bramkarka gospodyń nie poradziła sobie z rzutem wolnym przyznanym Chelsea, co prawda obroniła bezpośredni strzał Erin Cuthbert, ale wybiła piłkę tuż pod nogi Melanie Leupolz, której nie pozostało nic, jak tylko wpakować piłkę do bramki rywalek.

Już na początku drugiej połowy The Blues utraciły prowadzenie po indywidualnym błędzie Magdaleny Eriksson, która źle przyjęła piłkę i straciła ją na rzecz Chloe Kelly, która z ostrego kąta pokonała Ann-Katrin Berger. Remisowy wynik utrzymywał się aż do 85 minuty, wtedy napastniczka City pokonała bramkarkę Chelsea i mogło się wydawać, że to koniec marzeń o półfinale. Utrata bramki w końcówce, nie jednej drużynie podcięłaby skrzydła, jednak na pewno nie drużynie, która w tej kampanii nie przegrała jeszcze ligowego spotkania. W ostatniej minucie podstawowego czasu gry Niamh Charles umieściła piłkę w bramce bronionej przez piłkarki z Manchesteru, robiąc to, doprowadziła do dogrywki i wlała nadzieję w niebieskie serca na całym świecie.

W dodatkowych trzydziestu minutach grały już tylko piłkarki z Londynu. Najpierw w 95 minucie Guro Reiten sfinalizowała piękną akcję stworzoną przez Pernille Harder, a dzieła w 104 minucie dopełniła Sophie Ingle, która dodatkowo popisała się pięknym strzałem zza pola karnego.

Manchester City Women 2:4 Chelsea Women (2:2, 0:2). Bramki: Kelly 52', Hemp 85' – Leupolz 44', Charles 90', Reiten 95', Ingle 104'

Manchester City Women: Bardsley; Bronze, Houghton (c), Greenwood (Beckie 59), Morgan; Walsh (Coombs h/t), Scott, Stanway; Hemp, Kelly, White (Park 105)

Chelsea Women: Berger; Mjelde, Bright, Eriksson (c), Andersson; Ji (Ingle 83), Leupolz; Harder, England (J Fleming 105), Cuthbert (Reiten 62); Kerr (Charles 83)