The Blues nie zmazali plamy po ostatniej porażce. Chelsea 1:1 Aston Villa

Autor: Bartek Kijko Dodano: 28.12.2020 20:24 / Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 20:24

Piłkarze Chelsea zaledwie zremisowali w meczu u siebie z Aston Villą. Wynik spotkania otworzył w 34. minucie Olivier Giroud po podaniu Bena Chilwella. Wyrównującym trafieniem popisał się znajdujący w doskonałej formie El-Ghazi. The Blues tracą kolejne punkty i oddają się od Top4.

Pierwsza połowa spotkania rozpoczęła się od ataków Chelsea i dwóch rzutów rożnych w wykonaniu Masona Mounta, które jednak nie zakończyły się groźnymi strzałami. Aston Villa później zaczęła dochodzić do głosu i groźnie atakować, jednak to Pulisic powinien się cieszyć z gola w 11. minucie. Amerykanin uderzył tuż obok prawej słupka w dogodnej sytuacji bramkowej. W kolejnych minutach widzieliśmy naprzemiennie ataki to gości, to gospodarzy, jednak nikt nie mógł stworzyć stuprocentowej okazji. W 30. minucie Matty Cash miał dobrą sytuację, jednak przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczkę. Dwie minuty później podobnie zachował się Christian Pulisic. W 34. minucie piłkarze Chelsea wyszli na prowadzenie po składnej akcji i dośrodkowania Bena Chilwella, które strzałem głową na bramkę zamienił Olivier Giroud. Lewy obrońca tego wieczora jest bardzo aktywny i większość ataków jest prowadzonych jego stroną. Zaraz przed przerwą znów groźnie podawał, jednak zatrzymał to obrońca. Do przerwy Chelsea prowadzi jedną bramką.

Druga część meczu zaczęła się bardzo dobrze dla gości. W 50. minucie El-Ghazi dobrze wykorzystał dośrodkowanie kolegi, strzelił prosto w bramkarza, jednak piłka przeleciała Mendy'emu między nogami. W tej sytuacji kontuzjowany leżał na murawie Christensen, który leżąc na boisku osłabił swój zespół. Co ciekawe chwilę po golu Duńczyk szybko wrócił do zdrowia i był w pełni sprawny. W kolejnych minutach gospodarze groźnie atakowali i dążyli do zdobycia gola. Po dwóch godzinach gry Chelsea zdobyła gola, jednak piłkarz The Blues biorący udział w akcji znajdował się na wyraźnym spalonym. W 68. minucie McGinn doskonale uderzył zza pola karnego i piłka wylądowała na poprzeczce bramki Chelsea. Minutę później Hudson-Odoi dobrze uderzał zza pola karnego po składnej akcji, jednak bramkarz Aston Villi dobrze sparował jego strzał. W 72. minucie Frank Lampard wprowadził niemiecki duet Havertz-Werner, który miał ożywić grę ofensywną Chelsea. W 82. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Ramsey świetnie uderzył zza pola karnego i piłka minęła bramkę Mendy'ego o kilkanaście centymetrów. Chwilę później doskonałą okazję miał Timo Werner, jednak znów przeniósł piłkę ponad bramką. W 93. minucie doskonale z woleja uderzył Ben Chilwell, który pięknie złożył się do strzału, jednak piłka minimalnie chybiła celu. The Blues kolejny raz zatem tracą dystans do czołówki Premier League.

Chelsea 1:1 Aston Villa

Składy:

Chelsea: Mendy - Azpilicueta, Christensen, Rudiger, Chilwell - Jorginho (72. Havertz), Kante, Mount - Hudson-Odoi, Giroud (72. Werner), Pulisic

Aston Villa: Martinez - Cash, Hause, Konsa, Targett - Luiz, McGinn - Traore, Grealish, El-Ghazi - Watkins

01.01.2021 22:10

Obecnie jest mecz MU-AV meczu nie oglądam ale Solskjer co meczu czy co jakiś mecz zmienia ustawienie.
Grają raz 4-2-3-1 lub wachadlami a dziś wyszli bez skrzydłowych grają 4-1-2-1-2.
Jakoś jak widac po tabeli łapią punkty,mnie nie interesuje drużyna MU!

Ale osobiście chciałabym zobaczyć nas w ustawieniu 4-1-2-1-2.
Mendy-James-Silva-Zouma-Chilwell-Kante-Mount-Kovacic-Havertz-Werner-Girou.
Może w końcu zmiany dokonane pozwolą na poprawę gry,co przełoży się na wygrywanie meczy.

02.01.2021 09:00

To prawda. Takie ustawienie mogłoby u nas wypalić w momentach kiedy nie mamy Pulisica i Zyiecha pod grą. United mają podobną sytuacje do nas. Nie mają jakichś zawodników na skrzydłach potrafiących zrobić różnice tylko dobrych napastników dla tego wykorzystują to grając dwoma. My natomiast mamy 3 ŚN, w pewnym momencie zdrowego jednego, a gramy cały czas 4-3-3. I pewnie na City tez zagramy tym ustawieniem bo lampard na mecz z AV pozmieniał tylko kilku graczy w dodatku na tych co nie trzeba. Ustawienie bez zmian.

01.01.2021 13:00

Wszystkiego najlepszego w nowym 2021 roku, w życiu osobistym jak i pod względem Chelsea:)

Przy okazji, chciałem się zapytać o okienko transferowe w naszym wykonaniu,czy uważacie że pozyskamy Rice?
Będzie to trudne pod względem kwoty jaką chce WH za niego,lub oddać im zawodnika np. 45 miln. plus wypożyczamy im Tomoriego?
Uważacie że Girou zostanie z nami,jak chce odejść to trzeba szukać 9 pokroju Girou właśnie.

Zastanawia mnie co z takimi nazwiskami, Jorginho, Gilmour i Callum?
Pierwszy Pan to jestem za sprzedaniem go,uzyskać za niego np. 45 miln. i będę zadowolony :)
Gilmour wtedy by mógł więcej grać chyba że przyjdzie Rice to będzie do wypożyczenia.

Callum, ma możliwości,to wychowanek nasz ale mnie nie przekonuje, może to zabrzmi słabo ALE wyobraźcie sobie coś takiego?

Chcemy Sancho,dajemy za niego 50 miln.plus wypożyczamy BVB Callum z opcją wykupu za 60 miln. np...

Ja też dodam że za Rice chciałbym Zakarie z BM..

Czekam na odpowiedzi i krytykę przyjmuje.

komentarzy: 3200
01.01.2021 16:00

Jeżeli chodzi o Rice to jestem jak najbardziej na tak ale ciężko będzie go pozyskać (zastąpił by Jorginho ) , Gilmour mi się bardzo podoba więc gdyby przyszedł Rice to wtedy dał bym mu roczne wypożyczenie do dobrej drużyny. Giroud mimo wieku potrafi nadal prezentować najwyższy poziom więc nie chciałbym się go pozbywać a i tak nie miałbym pomysłu kto by mógł go zastąpić . Hadson Odoi potrafi czasami pokazać się na + , a czasami na - , teraz jak mamy problem ze skrzydłami to powinien pokazać swoje umiejętności by trener mógł dawać szansę gry na boisku. Po sezonie uważam że Lampard podejmie decyzję kogo sprzeda a kogo będzie potrzebować . Jeżeli chodzi o Sancho to jest to dobra opcja tylko mam obawy że Borussia będzie chciała na nim dużo zarobić i może mieć początek jak Havertz. Oczywiście wieżę w Havertza i Wernera i pokażą to co prezentowali w Bundeslidze ;). Zakaria to fajny pomysł, ale też myślałem nad Auoar ( z OL ) Mamy jeszcze piłkarzy którzy są na wypożyczeniu : Bakayoko ( sprzedać) , Drinkwater (sprzedać), Loctus Check ( zostawić) , Barkley ( tu akurat nie wiem) i Gallanger ( zostawić) , więc Lampard będzie miał ból głowy jeżeli chodzi i pomocników. Uważam że bardziej w letnim oknie głównym celem będzie sprzedaważ zawodników którzy są niepotrzebni np( Kepa, Alonso) a potem będzie myślenie o kupowaniu. Chelsea wyniki mogą też zadecydować o transferach . Dziękuję za życzenia i życzę wszystkiego dobrego w nowym roku ;)

Arexx
komentarzy: 336
01.01.2021 21:48

Sprzedac Jorginho, kogos z dwójki Alonso/Emerson, podobnie kogos z dwójki Christensen/Rudiger. Gilmour na wypożyczenie i Tomori. Reszta zostaje. Kupić kogos na skrzydło to konieczność. Do tego gdyby udało się sprzedać Włoskiego Brazylijczyka to kupić za niego typową „8”

31.12.2020 20:45

Wszystkiego najlepszego w nowym roku. Żeby Chelsea osiągnęła szczyt a kolejny rok był pod względem sukcesów lepszy niż ten. Najważniejsze jednak żeby 2021 był normalniejszy niż 2020 i każdy mógł osiągnąć to co chce.

31.12.2020 20:01

Życzę wszystkim dużo zdrowia , szczęścia i spełnienia marzeń w nowym roku . Żeby też nasza Chelsea pokazała siłę , moc i niech wygrają co się tylko da czyli niech najwięcej ;)

31.12.2020 20:39

Dzięki

30.12.2020 22:57

I cyk Newcastle vs Liverpool 0-0 , znowu The Reds remisują, widać że każda drużyna ma ciężko oprócz nas, wieże że wygramy przeciwko Man City i wrócimy do najlepszej formy ;)

30.12.2020 17:21

Mecz Toterhamamu z Fulham ( dzisiaj miał być) nie będzie, został przełożony .

grzybeek
komentarzy: 537
30.12.2020 18:15

wszystkim przekładają tylko nie nam kurwa ...

30.12.2020 11:32

Trzeba wierzyć że my zaczniemy wychodzić z kryzysu co nie zmienia faktu że łatwo nie będzie.
Na papierze to nasz skład jest jednym z najlepszych w Premier League a prezentujemy się lekko mówiąc fatalnie.

29.12.2020 22:59

MU w ostatnich minutach meczu zgarniaja 3 pkt.no ale w piłce o to chodzi.
Atakować można nawet cały mecz ale bronić też trzeba umieć,my pokażemy siłę w meczu z City:)!!

30.12.2020 08:56

No właśnie 90 minut grają piach i zgarniają 3 punkty. U nich fernandes wyrósł na zawodnika jak kiedyś u nas Hazard. I pomyśleć, że o tego zawodnika przy kupnie nie mieli praktycznie żadnej konkurencji.

Chelsea ?
30.12.2020 11:08

I jeszcze mają mecz zaległy :(

Wolnomyśliciel
komentarzy: 796
29.12.2020 18:27

Panowie obstawiam że dziś Arsenal dostanie baty od Brighton i znów okaże się, że przegraliśmy z frajerami.

29.12.2020 15:40

to jak irytuje cie jego rzekome myślenie to zmień to logo bo nas irytuje już napewno ;D bez zastanowienia się te logo arsenalu ;DD

Chelsea ?
29.12.2020 16:38

Xd

grzybeek
29.12.2020 11:00

i czemu własnie nie od początku kova który dla mnie jest zawodnikiem z topu tylko jorginho może na treningach lepiej go trochę widzi ale kurwa i tak samo ktoś napisał dobrze zouma zamiast christensen jest młody da radę grać zawody po 2 dniach przerwy bez przesady już po tym minęło ale boli mnie to ajjjjjj

29.12.2020 10:20

TotalFootballAnalysis-na tej stronie jest analiza meczu Arsenal-Chelsea, kto chce niech zobaczy krok po kroku jakie proste błędy popełnialiśmy.
Dobra wykonana analiza,aż w szoku jest czytając to w jaki sposób Arteta nas taktycznie rozpracowal.

29.12.2020 09:45

Miałem nie wrzucać tego ale media rzecz jasna zaczynają mieć takie i to źródła.

Former PSG manager Thomas Tuchel is in line to succeed under-pressure Frank Lampard at Chelsea, according to Bild via Eurosport..
Śmieję się z tego po części ale po meczu przegranym z City a różnie może być,nie wiadomo co zarząd może zrobić?

29.12.2020 09:52

Weź poprawkę, że to BILD, to taki niemiecki Fakt. Bądźmy poważni.
Co nie zmienia faktu, że takie głosy będa sie pojawiac coraz częściej.
Tuchel to najgorsze wyjście z potencjalnie mozliwych.

29.12.2020 00:27

Wydaliście 140mln na napastnika który nie potrafi trafic na pustaka i na niemieckie drewno z Leverkusen. XD

Chelsea ?
29.12.2020 08:55

Najgorsze to jest to że on nawet nie potrafi podać i przyjąć

29.12.2020 09:50

Gdybym był obecnie kibicem Arsenalu miał bym ważniejsze sprawy na głowie niż martwienie się o transfery Chelsea. A tak przy okazji, jak tam William i jego 3 letni kontrakt z kosmiczna tygodniówką? To jest dopiero przejaw gospodarności i zdrowego rozsądku.