Strzelecka niemoc Wernera nie przeszkodziła The Blues w odniesieniu kolejnego zwycięstwa! Newcastle 0:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 21.11.2020 15:21 / Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 20:35

W pierwszym po reprezentacyjnej przerwie meczu Chelsea pokonała Newcastle 2:0. Zwycięstwo nad ekipą Srok zapewniły samobójcze trafienie Fernándeza oraz gol Tammy'ego Abrahama. The Blues mogli znacznie wyżej wygrać ten mecz, ale Timo Werner zmarnował kilka idealnych okazji.

W pierwszych minutach Newcastle odważnie ruszyło do ataku i zdołało stworzyć zagrożenie pod bramką przyjezdnych, ale Chelsea bardzo szybko przejęła inicjatywę i zaczęła grać na poziomie, do którego przyzwyczaiła przed przerwą reprezentacyjną.

The Blues mieli wyraźną przewagę w posiadaniu piłki i często dochodzili do sytuacji strzeleckich. Dobrą formą dysponował jednak Darlow, który w znakomity sposób obronił uderzenia Timo Wernera i Tammy'ego Abrahama.

W 10. minucie bramkarz Srok musiał jednak wyciągnąć piłkę z bramki, a pokonał go jego własny kolega. Naciskany przez Bena Chilwella Fernández niefortunnie interweniował strzelając bramkę samobójczą.

W kolejnych minutach Niebiescy nadal prowadzili grę i szukali kolejnych bramek, ale wyraźnie brakowało im skuteczności. Timo Werner zmarnował dwie bardzo dobre okazje, przez co prowadzenie drużyny z zachodniego Londynu utrzymywało się na skromnym poziomie.

Taki obraz gry prezentował się do końca pierwszej połowy. Po dobrych pierwszych 45. minutach piłkarze Chelsea schodzili na przerwę przy zasłużonym prowadzeniu, które przy odrobinie lepszej skuteczności mogłoby być zdecydowanie wyższe.

Po zmianie stron Chelsea nadal przeważała, a Timo Werner raził nieskutecznością. Niemiec zmarnował idealną okazję na podwyższenie wyniku po indywidualnym błędzie rywala. Niedługo później Sroki stworzyły sobie pierwszą dogodną okazję w tym spotkaniu, ale strzał Haydena okazał się bardzo niecelny.

W 65. minucie The Blues dopięli swego i strzelili drugą bramkę. Timo Werner przeprowadził niezwykle efektowny rajd, podczas którego minął dwóch przeciwników, po czym wyłożył piłkę Tammy'emu Abrahamowi, a ten ze stoickim spokojem pokonał bramkarza rywali.

Po tej bramce Chelsea miała już bardzo wyraźną przewagę. Nadzieje Srok na osiągnięcie korzystnego rezultatu znacznie zmalały i tempo spotkania zmalało. Podopieczni Franka Lamparda zmarnowali kolejne dogodne okazje, ale nie przeszkodziło im to w odniesieniu ważnego zwycięstwa.

Newcastle 0:2 Chelsea (0:1). Bramki: Fernández 10' (sam.), Abraham 65'

Newcastle: Darlow; Manquillo (Almirón 65'), Fernández, Lascelles (c) (Schär 46'), Clark; Lewis, Hayden, Longstaff; Murphy, Saint-Maximin (Carroll 74'), Joelinton

Chelsea: Mendy; James, Zouma, Rüdiger, Chilwell (Emerson 82'); Kanté, Kovačić, Mount; Ziyech, Abraham, Werner (Hudson-Odoi 76')

23.11.2020 06:00

Mamy 3 punkty i to jest najwazniejsze THE BLUES ?

22.11.2020 05:58

Od 1 do 90 z małymi przełomami Newcastle całkowicie zdominowane. Steve Bruce postawił na autobus, tak jak nasi rywale w poprzednim sezonie i w tym przypadku mu się nie udało. Pamiętacie, jak rywale przeciwko nam też parkowali autobus i pamiętacie, jak przegrywaliśmy takie mecze, albo remisowaliśmy? Widać teraz doskonale nasz rozwój. W drugiej połowie już nam noga zeszła z gazu, ale przynajmniej strzeliliśmy bramkę, co bardzo uspokoiło mecz i kolejny raz już nie musieliśmy się obawiać a punkty, a nuż może ktoś z naszych popełni jakąś gafę i stracimy gola a co za tym idzie punkty. Na marginesie City kolejny raz już traci punkty, a szkoda, bo jakimś cudem Chelsea by weszła na swoje miejsce po tej kolejce, a tak to Totki pierwsze :(