Raport z niedzielnych meczów reprezentacji

Autor: Maciej Stybel Dodano: 15.11.2020 23:25 / Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 10:28

Koniec weekendu przyniósł nam kilka ciekawych spotkań na szczeblu reprezentacyjnym. Piłkarze Chelsea odegrali dzisiaj ważne role w swoich kadrach narodowych. Zapraszamy na niedzielny raport z meczów reprezentacji.

Senegal pokonał 1:0 Gwineę Bissau po bramce Sadio Mane. Kolejne czyste konto zanotował Edouard Mendy. Senegal tym zwycięstwem zapewnił sobie awans do kolejnej edycji Pucharu Narodów Afryki.

Liga Narodów

Reprezentacja Walii pokonała 1:0 reprezentację Irlandii. Ethan Ampadu rozegrał całe spotkanie. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Dave Brooks. Walijczycy zajmują obecnie pierwsze miejsce w grupie 4 ligi B.

Reprezentacja Belgii pokonała 2:0 reprezentację Anglii po bramkach Tielemansa i Mertensa. Ben Chilwell i Mason Mount znaleźli się w wyjściowej jedenastce Synów Albionu na ten mecz. Obrońca The Blues musiał opuścić boisko w 38. minucie z powodu urazu. Mount został zmieniony w 69. minucie. Obecnie Anglicy zajmują trzecie miejsce w grupie 2 ligi A.

Andreas Christensen zagrał pełne 90 minut, a reprezentacja Danii pokonała 2:1 reprezentację Islandii. Christian Eriksen zaliczył dublet w tym spotkaniu. Dla gości do siatki trafił Kjartanasson. Duńczycy zajmują obecnie drugie miejsce w grupie 2 ligi A.

Reprezentacja Włoch pokonała 2:0 reprezentację Polski po bramkach Jorginho i Berardiego. Pomocnik Chelsea zagrał pełne 90 minut. Emerson również rozegrał całe spotkanie i zaprezentował się bardzo solidnie. Włosi zajmują obecnie pierwsze miejsce w grupie 1 Ligi A.