Raport ze środowych meczów reprezentacji

Autor: Maciej Stybel Dodano: 08.10.2020 00:47 / Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 10:47

Po paru tygodniach przerwy powróciliśmy do meczów reprezentacji. Wczorajszy dzień był szczególnie udany dla Oliviera Giroud, który został drugim najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Francji.

Reprezentacja Anglii U-21 zremisowała z reprezentacją Andory U-21 3:3, w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy U-21. Callum Hudson-Odoi pojawił w 74. minucie, zmieniając Curtisa Jonesa. Marc Guehi przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Reprezentacja Danii pokonała w meczu towarzyskim reprezentację Wysp Owczych aż 4:0. Andreas Christensen zameldował się na murawie w 72. minucie, zastępując Philippa Billinga.

Kai Havertz i Antonio Rüdiger znaleźli się w wyjściowej jedenastce reprezentacji Niemiec na mecz towarzyski z reprezentacją Turcji. Rüdiger został zmieniony w 59. minucie, a Havertz zaliczył dwie asysty przy trafieniach Draxlera i Neuhausa. 21-letni pomocnik opuścił boisko w 90. minucie, a jego reprezentacja po dramatycznym meczu zremisowała z reprezentacją Turcji 3:3.

Kepa Arrizabalaga rozegrał zagrał pełne 90 minut w meczu towarzyskim z reprezentacją Portugalii. W tym spotkaniu nie oglądaliśmy niestety żadnych bramek.

Reprezentacja Chorwacji w meczu towarzyskim pokonała reprezentację Szwajcarii 2:1. 57 minut na boisku spędził Mateo Kovacić.

Reprezentacja Włoch rozgromiła w meczu towarzyskim reprezentację Mołdawii i strzeliła swoim rywalom aż 6 bramek. Mołdawianie nie byli w stanie zdobyć chociaż jednego gola. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Jorginho. Emerson pojawił się na boisku w 66. minucie.

Olivier Giroud w meczu towarzyskim z reprezentacją Ukrainy dwa razy umieszczał piłkę w siatce. 34-latek ma już 42 bramki w barwach Trójkolorowych i tym samy został drugim najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Francji, wyprzedzając Michela Platiniego (41 bramek). Napastnik The Blues został zmieniony w 73. minucie przez Wissama Ben Yeddera. N'Golo Kante przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych. Ostatecznie Trójkolorowi pokonali reprezentację Ukrainy aż 7:1.

Źródło: Chelsea FC