Błysk Mounta, TOP4 osiągnięte, Wilki pokonane! Chelsea 2:0 Wolves

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 26.07.2020 18:56 / Ostatnia aktualizacja: 26.07.2020 18:59

Po wyrównanym i obfitym w fizyczne pojedynki meczu Chelsea pokonała Wolverhampton Wanderers w ostatniej kolejce Premier League sezonu 2019/20. The Blues pokonali Wilki 2:0. Dobry występ zaliczył Mason Mount, który najpierw wpisał się na listę strzelców fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego, a chwilę później asystował przy trafieniu Oliviera Giroud.

Pierwsza faza spotkania przyniosła nam dużo walki w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie zdołała osiągnąć przewagi, a sytuacje podbramkowe były rzadkością.

Przez wiele minut spotkanie było bardzo wyrównane i obie strony dopuszczały się drobnych błędów technicznych. Na zmianę takiego obrazu musieliśmy czekać do samej końcówki pierwszej połowy.

Tuż przed przerwą Chelsea wyprowadziła dwa zabójcze ciosy. Najpierw bramkę strzelił Mason Mount. Anglik pokonał bramkarza rywali fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego. Chwilę później Mount dobrze wypuścił Oliviera Giroud, a ten sprytnie ograł Coady'ego i mocnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców.

Na przerwę The Blues schodzili przy dwubramkowej przewadze, mając za sobą ciężkie 45 minut i dużo fizycznej walki.

Po zmianie stron spotkanie ponownie przebiegało pod znakiem wyrównanej gry. Chelsea nie udało się zdominować rywali, którzy nie poddawali się i usiłowali przełamać dobrze funkcjonującą defensywę londyńczyków.

Minuty mijały, a obraz gry nie ulegał zmianie. Obaj menedżerowie dokonywali zmian, ale nie wpływało to na rozkład sił na boisku. Chelsea spokojnie kontrolowała grę i nie podejmowała zbędnego ryzyka. Podopieczni Lamparda skupiali się przede wszystkim na obronie cennego prowadzenia.

Końcówka nie przyniosła nowych rozwiązań i The Blues mogli cieszyć się z trzech punktów, które zapewniły im awans do przyszłej edycji Ligi Mistrzów.

Chelsea 2:0 Wolverhampton Wanderers (2:0). Bramki: Mount 45', Giroud 45'

Chelsea: Caballero; James, Azpilicueta (c), Zouma, Rüdiger, Alonso; Jorginho (Barkley 88'), Kovačić (Loftus-Cheek 85'); Mount (Pedro 85'), Giroud (Abraham 78'), Pulisic (Hudson-Odoi 78')

Wolverhampton Wanderers: Patrício; Boly, Coady, Saïss, Doherty (Daniel Podence 59'), Otto (Rúben Vinagre 58'); Dendoncker, Neves (Moutinho 59'); Neto (Adama Traoré 46'), Raúl Jiménez, Diogo Jota (Bruno Jordão 84')

eGzid
komentarzy: 805
30.07.2020 01:26

Guehi musi trafić na wypożyczenie do Premier League. A Gallagher? Ja bym zostawił go w klubie na przyszły sezon, może w miejsce Barkleya.

komentarzy: 4306
29.07.2020 23:18

Benrahme oglądałem kolego w pierwszym meczu z Swansea,podobał mi się,grał na boku za chwilę był już na pozycji 10,dużo widzi na boisku,Premier League to zdecydowanie wymagająca liga od Championship nie ma wręcz porównania ale cena za niego nie jest duża.
25 miln.oferta wystarczy dla Brenford.

eGzid
29.07.2020 21:37

Tak generalnie oglądam te Brentford i jestem za tym by odpalić Williana i pozyskać na jego miejsce Benrahme.

CFCrules
komentarzy: 713
27.07.2020 02:31

Cel osiągnięty, brawo! Ciekawostka: Giroud w czterech meczach z rzędu strzela gola w doliczonym czasie gry pierwszej połowy :D