Dwa szybkie ciosy dają cenne zwycięstwo. Aston Villa 1:2 Chelsea

Autor: Mateusz Ługowski Dodano: 21.06.2020 19:13 / Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 08:29

W pierwszym po wznowieniu rozgrywek meczu Chelsea pokonała Aston Villę 1:2. Do przerwy The Blues przegrywali po bramce Hause'a, ale po zmianie stron udało im się wyprowadzić dwa decydujące ciosy, a na listę strzelców wpisali się Christian Pulisic i Olivier Giroud.

Pierwsza połowa przyniosła nam zdecydowaną przewagę Chelsea, która nie przekładała się jednak na sytuacje podbramkowe. Walcząca o byt w Premier League Aston Villa dobrze broniła dostępu do swojej bramki.

The Blues mieli poważne problemy z przedarciem się pod bramkę rywali, a największe zagrożenie stwarzały strzały z dystansu, najpierw Masona Mounta, następnie Mateo Kovacicia.

Podopieczni Franka Lamparda mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, częściej rozgrywali akcje, ale w 43. minucie to The Villans mogli cieszyć się z bramki, gdy Kortney Hause z najbliższej odległości dobił strzał swojego kolegi.

Gospodarze nieoczekiwanie wyszli na prowadzenie i zostali nagrodzeni za swoją ambitną grę w defensywie. Chelsea zaś stanęła przed trudnym zadaniem, ponieważ do przerwy nie udało jej się doprowadzić do remisu.

Po zmianie stron The Blues z animuszem ruszyli do ataku, by jak najszybciej odwrócić losy spotkania. Nie udawało im się jednak poważnie zagrozić bramce przeciwników.

Przełomowy moment nadszedł w 60. minucie. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Christian Pulisic pokonał Nylanda wykańczając wrzutkę Césara Azpilicuety. Raptem dwie minuty później Niebiescy wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Olivier Giroud. Hiszpański prawy obrońca zaliczył drugą asystę w ciągu trzech minut.

Po objęciu dwubramkowego prowadzenia Chelsea wyraźnie zwolniła tempo rozgrywania akcji i grała o wiele uważniej. Londyńczycy skupiali się na utrzymywaniu piłki z dala od własnej bramki i rzadko pojawiali się w polu karnym rywali.

W końcówce spotkania podopieczni Franka Lamparda podkręcili tempo i dążyli do strzelenia trzeciej bramki. Swoich sił próbowali Willian, Pulisic czy Abraham, lecz ich próby kończyły się niepowodzeniem.

Gospodarze mogli i powinni wyrównać po katastrofalnym błędzie Andreasa Christensena, który zgubił piłkę we własnym polu karnym. Na nasze szczęście, strzał zawodnika Aston Villi okazał się niecelny. Chelsea mogła więc cieszyć się z ważnego zwycięstwa i z udanego wznowienia rywalizacji w Premier League.

Aston Villa 1:2 Chelsea (1:0). Bramki: Hause 43' – Pulisic 60', Giroud 62'

Aston Villa: Nyland – Konsa, Hause, Mings, Targett – McGinn (Jota Peleteiro 87'), Douglas Luiz, Hourihane (Nakamba 70') – El Ghazi (Trézéguet 69'), Davis (Samatta 57'), Grealish (c)

Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Rüdiger, Christensen, Alonso – Kante, Kovačić (Barkley 55'), Loftus-Cheek (Pulisic 55') – Mount, Giroud (Abraham 80'), Willian (James 90')

ChelseaGol
komentarzy: 4223
23.06.2020 12:44

Sam będę zadowolony z remisu,ale jak zawsze walczymy o zwycięstwo.
Co do Alonso,to fakt w bloku 4 osobowym zapedzi się do ataku to nie ma szans aby wrócił za Mahrezem np.ale i w pojedynkach 1 na 1 mogą go wkrecac w ziemię..
Formacji i kto zagra to nie jestem w stanie przewidzieć tylko mogę powiedzieć że meczu z AV musi zagrać od pierwszych minut Pulisic,Kante i raczej Girou chociaż Girou jest wolny bo ma swoje lata i do kontry nie jest za dobry.
Świetnie zagrał z AV dużo walczył w środkowej strefie boiska,chyba że jest już zdrowy Abraham na 100% to on zagra.
Co do pozycji LO i PO to tu nie wiem jak Lampard zagra,na kogo postawi.
City gra szeroko,świetnych mają skrzydłowych i tu będzie duże zagrożenie,o srodek pola nie martwię się jak o obronę.
Nie biorę pod uwagę za bardzo meczu z AV,nie oceniam obrony przez pryzmat tego meczu bo to pierwsze spotkanie po tak długiej przerwie,myślę że z City zagramy zdecydowanie lepiej..
No dobra pobawie się w spekulacje i podam swój skład!:)
Mój skład na chwilę obecną.
4-3-3.
Kepa-Reece-Rudiger-Christiensen-Azpi-Kante-Kovacic-Barkley-Pulisic-Girou-Mount.
Dlaczego Mount na skrzydle?
Myślę że jest mocny fizycznie,będzie biegał i w pomocy,a zarazem będzie pomagał w ofensywie,liczę mocno na niego jak i Barkleya..

ChelseaGol
23.06.2020 08:45

Wczoraj oglądałem City w akcji,przyznam że myślę nie tylko mi kto oglądał zaimponowali.
Są w formie,Guardiola mocno rotuję składem jak to on.
Frank Lampard z pewnością oglądał ich mecz,może notował sobie plusy City i minusy jak były jakieś:)?
Tak na poważnie,zastanawiam się jak zagrać przeciwko City,takim ustawieniem jak z AV czy zaryzykować i coś zmieniać?..
Nie jesteśmy faworytem tego meczu,ale wygranie z City i zgarniecie 3 pkt to byłby by coś.
Myślicie że warto podjąć ryzyko i zagrać w ustawieniu 3-5-2?..
Może zostawić ustawienie 4-2-3-1 i zagrać z kontry tylko?
City będzie miało wieksze posiadanie piłki,ale nie konieczne.
Guardiola może nakazać zawodnikom na pozwolenie nam grać piłkę do pewnej strefy na boisku,szybki odbiór i będą kontrowac nas co im to dobrze wychodzi.
Chciałbym z nimi tylko nie przegrać,mieć już ten 1 pkt ale przed gwizdkiem sędziego wszystko jest możliwe..