Remis na Estadio Mestalla. Valencia – Chelsea 2:2

Autor: Dawid Mozol Dodano: 27.11.2019 20:52 / Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 21:04

W przedostatnim meczu w ramach fazy grupowej Ligi Mistrzów Chelsea zremisowała na wyjeździe z Valencią 2:2. Gole dla "The Blues" strzelali Mateo Kovacić oraz Christian Pulisic, dla rywali trafili Carlos Soler oraz Daniel Wass.

Spotkanie zaczęło się od przewagi gości, jednak z czasem zaczęło się wyrównywać. Co więcej, to Valencia stworzyła sobie dwie bardzo dobre sytuacje, których jednak nie potrafiła zamienić na gole. Sztuka to udała się jednak w 40. minucie, kiedy to z prawej strony dośrodkował Rodrigo, a strzałem z bliskiej odległości bramkę zdobył Carlos Soler. Kepa Arrizabalaga miał piłkę na rękawicach, jednak nie zdołał uchronić swojej drużyny przed tym trafieniem.

Gospodarze długo nie nacieszyli się z prowadzenia, bo już po minucie odpowiedzieli podopieczni Franka Lamparda. Piłkę wrzuconą w pole karne nieudolnie wybijali obrońcy Valencii, co wykorzystał Mateo Kovacić. Chorwat spokojnie przyjął futbolówkę przed polem karnym i precyzyjnym strzałem zdobył swojego pierwszego gola w barwach Chelsea. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą część spotkania ponownie lepiej rozpoczęła Chelsea, czego zwieńczeniem był gol Christiana Pulisica z 50. minuty. Dośrodkowaną w pole karne piłkę na piąty metr zbił Kurt Zouma, a Amerykański skrzydłowy z najbliższej odległości wbił ją do siatki. Gol ten był jeszcze weryfikowany poprzez VAR, jednak ostatecznie został uznany.

Od tego momentu "The Blues" coraz rzadziej zapuszczali się na połowę rywali i skupili się na defensywie. Niestety, takie podejście się zemściło. W 82. minucie z prawej strony mocne dośrodkowanie wykonał Daniel Wass, jednak zamiast na głowę jednego z kolegów trafiło ono w dalszy słupek bramki strzeżonej przez Arrizabalagę i wylądowało w bramce.

Do końca meczu obie strony szukały swoich szans, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem. Kwestia awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów rozstrzygnie się więc w ostatniej kolejce – Chelsea zmierzy się z Lille, a Valencia pojedzie do Amsterdamu, by tam rozegrać mecz przeciwko miejscowemu Ajaxowi.

Valencia – Chelsea 2:2

Chelsea: Arrizabalaga, James, Christensen, Zouma, Azpilicueta, Kovacić, Kante, Jorginho (72' Emerson), Willian (80' Mount), Abraham (46' Batshuayi), Pulisic

Valencia: Cillessen, Gaya, Gabriel, Garay, Costa (67' Gameiro), Soler (78' Lee Kangin), Wass, Parejo, Torres (74' Coquelin), Gomez, Rodrigo