Pewne zwycięstwo, choć pozostaje niedosyt. Burnley – Chelsea 2:4

Autor: Dawid Mozol Dodano: 26.10.2019 20:32 / Ostatnia aktualizacja: 27.10.2019 08:47

Chelsea pokonała na wyjeździe Burnley 4:2 i tym samym zanotowała siódme zwycięstwo z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Podopieczni Franka Lamparda prowadzili już 4:0, jednak w końcówce gospodarze zdołali strzelić dwie bramki. Hat-trickiem popisał się Christian Pulisic, jedną bramkę dołożył Willian, a dla "The Clarets" gole strzelali Jay Rodriguez oraz Dwight McNeil.

Strzelanie w tym spotkaniu rozpoczęło się dość szybko, bo już w 21. minucie. Wtedy to w środku pola piłkę przechwycił Christian Pulisic, pognał z nią w stronę pola karnego gdzie zwiódł obrońcę i płaskim strzałem po długim rogu strzelił swoją pierwszą bramkę w Premier League.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się wynikiem 1:0, do akcji znowu wkroczył Pulisic. Piłkarze Chelsea przejęli piłkę w środkowym sektorze boiska po czym trafiła ona do Amerykanina. Młody skrzydłowy ponownie dał indywidualny popis i tym razem pokonał Nicka Pope'a uderzeniem w krótki róg. Warto dodać, że po drodze piłka odbiła się od obrońcy Burnley, co całkowicie zmyliło bezradnego bramkarza.

Po przerwie podopieczni Franka Lamparda nie zwolnili tempa i już w 56. minucie było 3:0. Po źle wykonanym rzucie rożnym piłka wróciła do Masona Mounta, który idealnie dośrodkował ją na piąty metr, gdzie czekał na nią Pulisic. Skrzydłowy strzałem głową skompletował swojego hat-tricka i tym momencie emocje na Turf Moor opadły. Dwie minuty później Frank Lampard mógł być jeszcze spokojniejszy o rezultat tego spotkania, gdyż na 4:0 wynik podwyższył Willian.

Wydawało się, że goście zachowają czyste konto w tym meczu, jednak plany te w 86. minucie fantastycznym strzałem z okolic 25 metra pokrzyżował Jay Rodriguez. W 89. minucie było już 2:4, kiedy to strzałem zza pola karnego popisał się McNeil. Piłka odbiła się jeszcze od Fikayo Tomoriego i wpadła do siatki. Na tym trafieniu zakończyło się strzelanie tego wieczoru i "The Blues" mogli zapisać na swoje konto kolejne trzy punkty.

Burnley – Chelsea 2:4

Burnley: Pope, Pieters, Mee, Tarkowski, Lowton, McNeil, Cork, Westwood, Hendrick (84' Brady), Barnes (63' Vydra), Rodriguez

Chelsea: Kepa, Alonso (63' James), Tomori, Zouma, Azpilicueta, Mount, Jorginho, Kovacić, Pulisic, Abraham (70' Giroud), Willian (72' Hudson-Odoi)

warlock69
komentarzy: 89
28.10.2019 17:42

Póki strzelamy jednego gola więcej od rywali nie czepiam się za bardzo. :)

27.10.2019 10:48

Powiem krótko. Przyjemny był to mecz do oglądania do pewnego momentu, czyli do straty drugiej bramki. Faktycznie mi samemu zrobiło się nerwowo. Jednak to nie zmienia faktu, że podziwiać tak grającą młodzież swojej drużyny, to czysta przyjemność. Te dwie stracone bramki w końcówce podkreślają, że jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia :D

Co do Christiana - Tak jak kilka miesięcy temu napisałem na jeszcze poprzedniej stronie, bardzo na niego liczę. Przypomina mi Edena Hazarda, nie tylko swoim stylem gry, ale też jego całą karierę i tak jak ta kariera powinna się rozwijać. Młody talent, który przychodzi do Chelsea w młodym wieku od początku wiązałem z nim od początku wielkie nadzieje, takie jakie w 2012 pokładałem w Hazardzie. Amerykanin dostał od Belga w pewnym rodzaju spuściznę, jednak obecny zawodnik niebieskich musi napisać własną historię klubu, do czego dołożył już wczoraj pewną cegiełkę :D No i niezmiernie się cieszę i będę się cieszył z kolejnych bramek 21-latka, tak samo jak od początku cieszyłem się z bramek Belga. Będę kibicował Christianowi, bo czuję do niego w pewnym rodzaju jakiś sentyment i na pewno będziemy podziwiać jego grę z taką samą przyjemnością, jak w wykonaniu Belga. Pokonał swoje pierwsze kłopoty w nowej drużynie i mam nadzieję, że skrzydła będą wyglądać następująco: CHO-Pulisic. Trzeba w końcu posadzić na tyłku Williana. Jeśli na obecną chwilę Lampard nie chce wystawiać dwóch młodych graczy na skrzydłach to można przez pewien czas spróbować z Pedro. Ale to już wszystko zależy od Franka. Jak dla mnie Pulisic zasłużył na pierwszy skład.